- Org.nr.
- 990 342 598
- Telefon
- 52 84 50 20
- Adresse
- Helganesvegen 47, 4262 Avaldsnes
- Hovedeier
- Espira Barnehager AS, 100 %
Driftsresultat170 9560,6 % margin
EBITDA283 606før av- og nedskrivninger
Årsresultat236 9040,8 % margin
Egenkapital258 5398,0 % av eiendelene
Espira Vannverksdammen AS er et aksjeselskap innen førskoleundervisning og drift av barnehager, stiftet 2006.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 990 342 598
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 12.09.2006
- Registrert
- 12.10.2006
- Adresse
- Helganesvegen 47, 4262 Avaldsnes
- Telefon
- 52 84 50 20
- Postadresse
- Postboks 353
- Kommune
- Karmøy
- Næring
- 85.100 Førskoleundervisning og drift av barnehagerFørskoleundervisning og drift av barnehager i Karmøy (131)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 35
- Hjemmeside
- www.espira.no
Underenheter
1
- Espira Vannverksdammen Barnehage990 393 478 · DRAMMEN32 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å drive barnehager.
Tidligere navn
- VANNVERKSDAMMEN DRIFT AS12.10.2006 til 06.08.2009
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 28 119 804 | 26 857 327 | 25 228 898 | 23 203 245 | 23 000 221 |
| Sum driftsinntekter | 28 119 804 | 26 857 327 | 25 228 898 | 23 203 245 | 23 000 221 |
| Lønnskostnad | 21 581 213 | 20 141 626 | 18 316 690 | 16 630 336 | 15 612 546 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 112 650 | 107 688 | 137 199 | 145 579 | 139 336 |
| Annen driftskostnad | 6 254 985 | 6 176 854 | 6 062 480 | 5 504 903 | 5 168 910 |
| Sum driftskostnader | 27 948 849 | 26 426 167 | 24 516 369 | 22 280 818 | 20 920 791 |
| Driftsresultat | 170 956 | 431 160 | 712 528 | 922 427 | 2 079 430 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 133 993 | 88 592 | 64 986 | 23 706 | 29 197 |
| Annen finansinntekt | - | 397 | 739 | - | 1 819 |
| Sum finansinntekter | 133 993 | 88 989 | 65 725 | 23 706 | 31 016 |
| Annen rentekostnad | - | 98 | 1 726 | - | - |
| Annen finanskostnad | 1 226 | 240 | - | 554 | 2 564 |
| Sum finanskostnader | 1 226 | 338 | 1 726 | 554 | 2 564 |
| Netto finans | 132 767 | 88 651 | 63 999 | 23 152 | 28 452 |
| Resultat før skatt | 303 723 | 519 811 | 776 527 | 945 579 | 2 107 881 |
| Skattekostnad | 66 819 | 114 380 | 170 836 | 208 027 | 463 734 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 605 691 | 737 552 | 1 644 147 |
| Årsresultat | 236 904 | 405 431 | 605 691 | 737 552 | 1 644 147 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 236 904 | 405 431 | 605 691 | 737 552 | 1 644 147 |
| Totalresultat | 236 904 | 405 431 | 605 691 | 737 552 | 1 644 147 |
| Konsernbidrag | 218 399 | 398 649 | 472 439 | 737 552 | 4 839 893 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | - | −3 053 904 |
| Overført fra annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −141 842 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 133 252 | - | - |
| Overføringer annen egenkapital | 18 505 | 6 782 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 236 904 | 405 431 | 605 691 | 737 552 | 1 644 147 |
| Utsatt skattefordel | 26 147 | 31 366 | 33 307 | 28 586 | 20 385 |
| Sum immaterielle eiendeler | 26 147 | 31 366 | 33 307 | 28 586 | 20 385 |
| Fast inventar, leid bygg | - | - | 133 598 | 172 520 | - |
| Driftsløsøre, inventar o.1 | - | - | 165 293 | 116 574 | 390 735 |
| Fast inventar, leide bygg | 174 820 | 95 413 | - | - | - |
| Arbeid under utførelse | - | 26 946 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 142 680 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 317 500 | - | 298 891 | 289 094 | 390 735 |
| Sum anleggsmidler | 343 647 | 320 865 | 332 198 | 317 680 | 411 120 |
| Kundefordringer | 5 000 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 103 452 | 1 171 797 | 1 124 118 | 759 664 | 666 915 |
| Konsernfordringer | 1 376 929 | 1 798 685 | 1 541 293 | 1 687 573 | 6 277 027 |
| Sum fordringer | 2 485 381 | 2 970 482 | 2 665 411 | 2 447 237 | 6 943 941 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 414 171 | 342 094 | 316 608 | 297 313 | 279 478 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 414 171 | 342 094 | 316 608 | 297 313 | 279 478 |
| Sum omløpsmidler | 2 899 552 | 3 312 575 | 2 982 019 | 2 744 549 | 7 223 419 |
| Sum eiendeler | 3 243 199 | 3 633 440 | 3 314 217 | 3 062 229 | 7 634 539 |
| Aksjekapital 100 a' 1 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 158 539 | 140 034 | 133 252 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 158 539 | 140 034 | 133 252 | - | - |
| Sum egenkapital | 258 539 | 240 034 | 233 252 | 100 000 | 100 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 800 317 | 1 003 083 | 868 802 | 609 679 | 866 781 |
| Betalbar skatt | - | 34 103 | 50 505 | 8 200 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 829 475 | 695 870 | 768 417 | 727 468 | 644 781 |
| Kortsiktig konserngjeld | 279 999 | 511 088 | 605 691 | 945 580 | 5 311 815 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 074 868 | 1 149 262 | 787 550 | 671 301 | 711 162 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 984 660 | 3 393 406 | 3 080 964 | - | 7 534 539 |
| Sum gjeld | 2 984 660 | 3 393 406 | 3 080 964 | 2 962 229 | 7 534 539 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 243 199 | 3 633 440 | 3 314 217 | - | 7 634 539 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,97 | 0,98 | 0,97 | - | 0,96 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 11,54▼ | 14,14 | 13,21 | 29,62 | 75,35 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,9 %▼ | 15,0 % | 24,4 % | 17,7 % | 27,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,6 %▼ | 1,6 % | 2,8 % | 4,0 % | 9,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,8 %▼ | 1,5 % | 2,4 % | 3,2 % | 7,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 8,0 %▲ | 6,6 % | 7,0 % | 3,3 % | 1,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 803 423
- Resultat per ansatt, kroner
- 4 884
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Espira Vannverksdammen AS0,6 %
28,1 mill. 35 ansatte 2025
0 %51015
Espira Vannverksdammen AS0,6 % 28,1 mill.35 ansatte 2025
Stiftelsen Kanvas1,0 % 1 049,0 mill.1 678 ansatte 2025
SFR Barnehager AS1,9 % 299,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Læringsverkstedet Gruppen AS12,1 % 207,1 mill.57 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 85.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Trond Jahren | 1969 |
| Varamedlem | Marit Lambrechts | 1957 |
| Revisor | TELL NORGE AS834 836 912 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Espira Barnehager AS100,0 %Avaldsnes · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Espira Gruppen AS
- Espira Barnehager AS100,0 %
- Espira Bellevue AS100,0 %
- Espira Sandnesheia AS100,0 %
- ESPIRA SCALA HUNDVÅG AS100,0 %
- Espira Fasanveien AS100,0 %
- Espira Stansa AS100,0 %
- ESPIRA CASA MUSICA BARNEHAGE AS100,0 %
- Espira Eikenga AS100,0 %
- ESPIRA SCALA TASTA AS100,0 %
- Espira Eikenøtta Naturbarnehage AS100,0 %
- Espira Sandtoppen Naturbarnehage AS100,0 %
- Espira Kulturstien AS100,0 %
- Espira Tastarustå AS100,0 %
- TOMM MURSTAD FRILUFTSBARNEHAGE AS100,0 %
- Espira Skjeraberget AS100,0 %
- Espira Fjellsenden AS100,0 %
- Espira Lindesnes AS100,0 %
- Espira Årølia AS100,0 %
- Espira Baggerødbanen AS100,0 %
- Espira Marienfryd AS100,0 %
- Espira Hollund AS100,0 %
- Espira Grefsen AS100,0 %
- ESPIRA SØLY AS100,0 %
- Espira Kunnskapsbyen AS100,0 %
- Espira Spirea AS100,0 %
- Espira Torshovdalen AS100,0 %
- Espira Tristilbakken AS100,0 %
- ESPIRA OREID AS100,0 %
- Espira Hovsmarka AS100,0 %
- Espira Trygstad AS100,0 %
- Espira Nykirke AS100,0 %
- Espira Grønnestølen AS100,0 %
- Espira Ulvenvatnet AS100,0 %
- Espira Steinsviken AS100,0 %
- Espira Tomter AS100,0 %
- Espira Evangtunet AS100,0 %
- Espira Årkjær AS100,0 %
- Espira Solkroken AS100,0 %
- Espira Finnås AS100,0 %
- Espira Vedderheia AS100,0 %
- Espira Bråsteintunet AS100,0 %
- Espira Karmsund AS100,0 %
- Espira Moster AS100,0 %
- Espira Sletten AS100,0 %
- Espira Årosfjellet AS100,0 %
- ESPIRA HOLUM AS100,0 %
- Espira Sangereidåsen AS100,0 %
- ESPIRA SÅNUM AS100,0 %
- Espira Husebyparken AS100,0 %
- Espira Eventyrskogen AS100,0 %
- ESPIRA LURA AS100,0 %
- Espira Vannverksdammen AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.