- Org.nr.
- 988 299 235
- Telefon
- 23 13 30 30
- Adresse
- Colbjørnsens gate 1, 0256 Oslo
- Hovedeier
- MB Property 1 AS, 100 %
Driftsresultat7 938 57783,3 % margin
EBITDA8 450 562før av- og nedskrivninger
Årsresultat4 139 08443,4 % margin
Egenkapital6 587 68714,8 % av eiendelene
HEYERDAHLS VEI 3B AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 988 299 235
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 02.05.2005
- Registrert
- 14.06.2005
- Adresse
- Colbjørnsens gate 1, 0256 Oslo
- Telefon
- 23 13 30 30
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 326)
- Aksjekapital
- 768 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.merkantilbygg.no
Underenheter
1
- HEYERDAHLS VEI 3B AS973 221 892 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg, utvikling og forvaltning av eiendom, samt hva som hermed står i forbindelse, herunder deltakelse i andre selskaper med lignende virksomhet.
Tidligere navn
- Risvollen AS14.06.2005 til 25.10.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekter | 9 531 225 | 4 827 683 | 4 526 449 | 4 027 840 | 3 560 357 |
| Andre driftsinntekter | - | - | 327 994 | 268 206 | 319 134 |
| Sum driftsinntekter | 9 531 225 | 4 827 683 | 4 854 443 | 4 296 046 | 3 879 492 |
| Vareforbruk | - | - | 341 511 | 274 597 | 298 003 |
| Ordinære avskrivninger | - | - | 253 679 | 150 183 | 132 625 |
| Andre driftskostnader | - | - | 2 119 812 | 1 581 451 | 1 127 799 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 511 985 | 216 341 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 080 664 | 1 334 606 | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 1 592 648 | 1 550 947 | 2 715 003 | 2 006 232 | 1 558 427 |
| Driftsresultat | 7 938 577 | 3 276 736 | 2 139 441 | 2 289 815 | 2 321 065 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 47 878 | 3 116 | 1 603 | - | - |
| Annen renteinntekt | 710 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 72 670 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 121 257 | 3 116 | 1 603 | - | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 2 710 480 | 1 837 736 | 692 530 | 776 852 | 408 085 |
| Annen rentekostnad | 184 | - | 295 | 95 | 538 |
| Sum finanskostnader | 2 710 663 | 1 837 736 | 692 825 | 776 947 | 408 623 |
| Netto finans | −2 589 406 | −1 834 620 | −691 223 | −776 947 | −408 623 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 448 218 | 1 512 868 | 1 912 442 |
| Resultat før skattekostnad | 5 349 170 | 1 442 116 | - | - | - |
| Skattekostnad | 1 210 086 | 317 266 | 318 404 | 332 523 | 420 446 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 129 814 | 1 180 345 | 1 491 996 |
| Årsresultat | 4 139 084 | 1 124 850 | 1 129 814 | 1 180 345 | 1 491 996 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 4 139 084 | 1 124 850 | 1 129 814 | 1 180 345 | 1 491 996 |
| Totalresultat | 4 139 084 | 1 124 850 | 1 129 814 | 1 180 345 | 1 491 996 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 1 529 937 |
| Avgitt konsernbidrag | 4 567 263 | 1 253 477 | 1 232 851 | 1 299 936 | - |
| Overført til/fra annen egenkapital | - | - | −103 037 | −119 591 | −37 941 |
| Overført fra annen egenkapital | −428 179 | −128 627 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 4 139 084 | 1 124 850 | 1 129 814 | 1 180 345 | 1 491 996 |
| Utsatt skattefordel | 207 833 | 129 716 | 93 437 | 64 114 | 29 989 |
| Sum immaterielle eiendeler | 207 833 | 129 716 | 93 437 | 64 114 | 29 989 |
| Bygninger | - | - | - | - | 37 833 698 |
| Eiendom | - | - | 41 664 224 | 39 814 208 | - |
| Inventar og utstyr | - | - | 104 584 | 212 926 | 331 784 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom l, | 42 831 429 | 43 100 373 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 20 590 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 42 852 019 | 43 143 316 | 41 768 809 | 40 027 134 | 38 165 482 |
| Sum anleggsmidler | 43 059 852 | 43 273 032 | 41 862 245 | 40 091 248 | 38 195 471 |
| Kundefordringer | 811 085 | - | 765 691 | 860 937 | 884 408 |
| Andre kortsiktige fordringer | 140 150 | 1 253 834 | 87 594 | 82 662 | 291 798 |
| Konsernfordringer | 500 000 | 1 481 605 | - | 197 494 | - |
| Sum fordringer | 1 451 235 | 2 735 439 | 853 285 | 1 141 093 | 1 176 206 |
| Bankinnskudd og kontanter | - | - | 7 010 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 7 010 | - | - |
| Sum omløpsmidler | 1 451 235 | 2 735 439 | 860 295 | 1 141 093 | 1 176 206 |
| Sum eiendeler | 44 511 087 | 46 008 471 | 42 722 540 | 41 232 341 | 39 371 677 |
| Aksjekapital | 768 000 | 768 000 | 768 000 | 768 000 | 768 000 |
| Overkurs | 2 627 604 | 2 627 604 | 2 627 604 | 2 627 604 | 2 627 604 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 395 604 | 3 395 604 | 3 395 604 | 3 395 604 | 3 395 604 |
| Annen egenkapital | 3 192 083 | 3 620 261 | 3 748 888 | 3 851 925 | 3 971 516 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 192 083 | - | 3 748 888 | 3 851 925 | 3 971 516 |
| Sum egenkapital | 6 587 687 | 7 015 865 | 7 144 492 | 7 247 529 | 7 367 120 |
| Langsiktig gjeld til konsern | - | - | - | - | 6 |
| Langsiktig konserngjeld | 2 666 999 | 37 000 000 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 666 999 | 37 000 000 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 2 666 999 | 37 000 000 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 119 153 | 312 205 | 269 884 | 114 272 | 276 026 |
| Kortsiktig konserngjeld l, | - | - | - | - | 21 777 269 |
| Kortsiktig konserngjeld | 35 126 317 | 1 607 022 | 35 234 784 | 33 797 161 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 10 931 | 73 379 | 73 379 | 73 379 | 9 951 261 |
| Sum kortsiktig gjeld | 35 256 401 | 1 992 606 | 35 578 048 | 33 984 812 | 32 004 557 |
| Sum gjeld | 37 923 400 | 38 992 606 | 35 578 048 | 33 984 812 | 32 004 557 |
| Sum egenkapital og gjeld | 44 511 087 | 46 008 471 | 42 722 540 | 41 232 341 | 39 371 677 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,04▼ | 1,37 | 0,02 | 0,03 | 0,04 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,76▲ | 5,56 | 4,98 | 4,69 | 4,34 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 17,8 %▲ | 7,4 % | 5,1 % | 5,7 % | 5,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 83,3 %▲ | 67,9 % | 44,1 % | 53,3 % | 59,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 43,4 %▲ | 23,3 % | 23,3 % | 27,5 % | 38,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 14,8 %▼ | 15,2 % | 16,7 % | 17,6 % | 18,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
HEYERDAHLS VEI 3B AS83,3 %
9,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
HEYERDAHLS VEI 3B AS83,3 % 9,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Pål Georg Gundersen | 1952 |
| Styremedlem | Thorodd Bakken | 1972 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | MALLING & CO FORVALTNING AS985 081 654 | - |
| Forretningsfører | MALLING & CO FORVALTNING AS985 081 654 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MB Property 1 AS100,0 %Oslo · 128 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Merkantilbygg Holding AS
- MB Property 1 AS100,0 %
- BOGSTADVEIEN 9B AS100,0 %
- Waldemar Thranesgate 6 AS100,0 %
- Ullevålsveien 1 AS100,0 %
- NIELS JUELS GATE 31 AS100,0 %
- Drammensveien 82 AS100,0 %
- WALDEMAR THRANES GATE 10 AS100,0 %
- ST. OLAVS GATE 4 AS100,0 %
- MOSS SENTRUM EIENDOM AS100,0 %
- FRØYAS GATE 9 AS100,0 %
- Sporveisgaten 20 AS100,0 %
- Seilduksgata 1 AS100,0 %
- Underhaugsveien 15 AS100,0 %
- Skovveien 12 AS100,0 %
- BYGDØY ALLE 53 AS100,0 %
- COLBJØRNSENS GATE 3 AS100,0 %
- Arbinsgate 3 AS100,0 %
- FROGNER HOUSE APARTMENTS AS100,0 %
- Oscarsgate 86 AS100,0 %
- Hegdehaugsveien 30 AS100,0 %
- Vogtsgate 48 AS100,0 %
- AKERSGATEN 73 B-E AS100,0 %
- Industrigaten 46 AS100,0 %
- Helgesensgate 1 AS100,0 %
- HHV32 AS100,0 %
- Hegdehaugsveien 32 AS100,0 %
- ST. OLAVS GATE 2 AS100,0 %
- RISVOLLEN DRIFT AS100,0 %
- HEYERDAHLS VEI 3B AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.