- Org.nr.
- 919 765 100
- Adresse
- Silurveien 2, 0380 Oslo
- Hovedeier
- URBAN PROPERTY EIER AS, 100 %
Driftsresultat1 551 37091,3 % margin
EBITDA1 649 177før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 000 49358,9 % margin
Egenkapital5 981 30548,9 % av eiendelene
Myrfaret 2 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 765 100
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.10.2026
- Stiftet
- 29.08.2017
- Registrert
- 21.10.2017
- Adresse
- Silurveien 2, 0380 Oslo
- Postadresse
- Postboks 13 Øvre Ullern
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 324)
- Aksjekapital
- 3 500 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Myrfaret 2 AS912 864 790 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å investere i og utvikle fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 1 699 757 | 1 411 474 | 1 053 292 | 450 | 434 |
| Sum driftsinntekter | 1 699 757 | 1 411 474 | 1 098 180 | 480 450 | 480 434 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 111 261 |
| Avskrivning av driftsmidler | 97 807 | 97 807 | 97 807 | 97 808 | - |
| Annen driftskostnad | 50 579 | 66 206 | 91 413 | 200 996 | 330 739 |
| Sum driftskostnader | 148 386 | 164 014 | 189 221 | 298 803 | 441 999 |
| Driftsresultat | 1 551 370 | 1 247 460 | 908 960 | 181 647 | 38 435 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | - | 5 540 | 178 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 2 309 | 2 509 |
| Annen renteinntekt | 22 437 | 5 346 | 9 666 | - | - |
| Sum finansinntekter | 22 437 | 5 346 | 9 666 | 7 849 | 2 687 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 286 800 | 156 131 | 91 657 | 67 499 | 37 658 |
| Annen rentekostnad | 105 | 6 206 | 17 370 | - | 35 |
| Annen finanskostnad | 4 190 | 3 998 | 2 125 | - | - |
| Sum finanskostnader | 291 095 | 166 335 | 111 152 | 67 499 | 37 693 |
| Netto finans | −268 658 | −160 989 | −101 486 | −59 650 | −35 006 |
| Resultat før skatt | - | - | 807 474 | 121 997 | 3 429 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 754 |
| Resultat før skattekostnad | 1 282 712 | 1 086 471 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 282 219 | 239 948 | 177 645 | 26 840 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 629 829 | 95 156 | 2 675 |
| Årsresultat | 1 000 493 | 846 523 | 629 829 | 95 157 | 2 675 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 000 493 | 846 523 | 95 156 | - | 2 675 |
| Totalresultat | 1 000 493 | 846 523 | 95 156 | - | 2 675 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 12 772 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | - | −10 097 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | 97 907 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 000 493 | 846 523 | 629 829 | −2 750 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 000 493 | 846 523 | 95 157 | - | 2 675 |
| Salgsinntekt | - | - | 44 888 | 480 000 | - |
| Leieinntekt | - | - | - | - | 480 000 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 4 670 725 | 4 768 532 | 4 866 340 | 4 964 147 | 5 061 954 |
| Sum varige driftsmidler | 4 670 725 | 4 768 532 | 4 866 340 | 4 964 147 | 5 061 954 |
| Andre langsiktige fordringer | 6 789 609 | 2 851 945 | 1 440 471 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 789 609 | 2 851 945 | 1 440 471 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 11 460 334 | 7 620 477 | 6 306 811 | 4 964 147 | 5 061 954 |
| Kundefordringer | 50 667 | 6 235 | 54 555 | 14 638 | 14 118 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 5 451 | 24 698 | 982 | - |
| Konsernfordringer | - | - | - | 537 644 | 259 449 |
| Sum fordringer | 50 667 | 11 686 | 79 253 | 553 265 | 273 567 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 718 818 | 64 462 | 204 777 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 718 818 | 64 462 | 204 777 | - | - |
| Sum omløpsmidler | 769 484 | 76 148 | 284 030 | 553 265 | 273 567 |
| Sum eiendeler | 12 229 818 | 7 696 625 | 6 590 841 | 5 517 412 | 5 335 521 |
| Aksjekapital | 3 500 000 | 3 500 000 | 3 500 000 | 3 500 000 | 3 500 000 |
| Overkurs | 5 127 | 5 127 | 5 127 | - | 5 127 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 505 127 | 3 505 127 | 3 505 127 | 3 505 127 | 3 505 127 |
| Annen egenkapital | 2 476 178 | 1 475 685 | 629 162 | −667 | 2 083 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 476 178 | 1 475 685 | 629 162 | −667 | 2 083 |
| Sum egenkapital | 5 981 305 | 4 980 812 | 4 134 289 | 3 504 460 | 3 507 210 |
| Utsatt skatt | 36 639 | 39 725 | 42 094 | 43 694 | 44 469 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 36 639 | 39 725 | 42 094 | 43 694 | 44 469 |
| Langsiktig konserngjeld | 5 899 178 | 2 423 160 | 2 187 029 | 1 743 736 | 1 565 458 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 5 899 178 | 2 423 160 | 2 187 029 | 1 743 736 | 1 565 458 |
| Sum langsiktig gjeld | 5 935 817 | 2 462 885 | 2 229 123 | 1 787 430 | 1 609 927 |
| Leverandørgjeld | 27 392 | 10 611 | 48 184 | 100 000 | 182 374 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 19 635 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 125 522 | 16 375 |
| Betalbar skatt | 285 305 | 242 317 | 179 245 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 312 697 | 252 928 | 227 429 | 225 522 | 218 384 |
| Sum gjeld | 6 248 513 | 2 715 813 | 2 456 552 | 2 012 952 | 1 828 311 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 229 818 | 7 696 625 | 6 590 841 | 5 517 412 | 5 335 521 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,46▲ | 0,30 | 1,25 | 2,45 | 1,25 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,04▲ | 0,55 | 0,59 | 0,57 | 0,52 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 15,8 %▼ | 17,5 % | 15,2 % | 3,5 % | 0,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 91,3 %▲ | 88,4 % | 82,8 % | 37,8 % | 8,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 58,9 %▼ | 60,0 % | 57,4 % | 19,8 % | 0,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 48,9 %▼ | 64,7 % | 62,7 % | 63,5 % | 65,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Myrfaret 2 AS91,3 %
1,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Myrfaret 2 AS91,3 % 1,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Paul Børseth | 1964 |
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS AS987 009 713 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- URBAN PROPERTY EIER AS100,0 %Oslo · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- URBAN PROPERTY HOLDING AS
- URBAN PROPERTY EIER AS100,0 %
- Prosjekt Landås AS100,0 %
- Prosjekt Lørenskog AS100,0 %
- Prosjekt Bjerke AS100,0 %
- Prosjekt Skårerløkka AS100,0 %
- Lilleaker Panorama AS100,0 %
- Prosjekt Lervig Brygge AS100,0 %
- Prosjekt Luhrtoppen AS100,0 %
- Økernveien 228 AS100,0 %
- HAAKON VII'S GATE 4 HOLDING AS100,0 %
- Kirkeveien Utbyggingsselskap AS100,0 %
- Grenseveien 10 Invest AS100,0 %
- Mellomåsveien 1 AS100,0 %
- Sinsenveien Holding AS100,0 %
- SANDSLI BYGG NEWCO AS100,0 %
- Partnerinvest AS100,0 %
- Lørenvangen 22 AS100,0 %
- Sandslihaugen 30 AS100,0 %
- Myrfaret 2 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.