Produksjon av brød og ferske konditorvarer i Verdal

Næringskode 10.710 kommune 5038 oppdatert 14.10.2026

Bransjen i hele landet: 1 905Kommunen i alt: 2 818
Enheter12av 1 905 i næringen
Av bransjen0,6 %av 1 905 i hele landet
Av kommunen0,4 %av 2 818 enheter i Verdal
Nest størst: Oslo265mot 12 her
Rangering i Verdal50av 258 næringer i kommunen

Kort fortalt

Produksjon av brød og ferske konditorvarer har næringskode 10.710 i Enhetsregisteret, og i Verdal står 12 enheter oppført på den. Det er 0,6 % av de 1 905 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,4 % av alt næringsliv i Verdal. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 50 av 258.

6 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 36,9 mill. kr. Størst er Innherredsbakeriet AS med 23,5 mill. kr, foran Petter Nervik Bakeri AS med 11,5 mill. kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 6 av enhetene (50 %). 2 har meldt inn ansatte, til sammen 61.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter120,6 %
Med ansatte216,7 %
Ansatte til sammen61-
Har levert regnskap650 %
Med omsetning i kroner650 %
Omsetning i alt36,9 mill. kr-
Median omsetning1,2 mill. kr-
Største omsetning23,5 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2001-

De 6 største i Verdal

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1Innherredsbakeriet AS23,5 mill. kr
2Petter Nervik Bakeri AS11,5 mill. kr
3Thomsengården Eiendom AS1,2 mill. kr
4Petter Nervik AS500k kr
5Bakarkjærringa AS256,1k kr
6Kåstad Invest AS0 kr

Nøkkeltall

Næringskode
10.710
Kommune
5038 Verdal
Enheter
12
Andel av næringen
0,6 %
Andel av kommunen
0,4 %
Aksjeselskap
6
Med ansatte
2
Ansatte til sammen
61

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 1,2 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 500k kr og 11,5 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 256,1k kr mot 23,5 mill. kr. Den største omsetter 20 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av produksjon av brød og ferske konditorvarer i Verdal.

6 av de 12 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 50 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 1 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 6 enheter har levert årsregnskap, 50 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Trondheim med 55, Stjørdal med 10, Levanger med 10, Steinkjer med 7, Røros med 5, Selbu med 5. Størst i landet er Oslo med 265 enheter, mot 12 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i borettslag og boligsameier med 253 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 226 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 190 enheter, dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster med 92 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2001: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1974, den ferskeste i 2025. 2 av dem er fra før år 2000, 28,6 % av dem vi har stiftelsesdato for.

1 enheter er stiftet de siste fem årene, 14,3 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. 5 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «produksjon»

Selskaper i næringsgruppe 10.7 med annen næringskode som oppgir «produksjon» i formålet. Ikke med i tallene over.

Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.

Vanlige spørsmål

Hvor mange produksjon av brød og ferske konditorvarer finnes det i Verdal?

12 enheter står oppført med næringskode 10.710, produksjon av brød og ferske konditorvarer, i Verdal i Enhetsregisteret. Det er 0,6 % av de 1 905 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av produksjon av brød og ferske konditorvarer i Verdal?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Innherredsbakeriet AS med 23,5 mill. kr, 2. Petter Nervik Bakeri AS med 11,5 mill. kr, 3. Thomsengården Eiendom AS med 1,2 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 6 enhetene med tall er 1,2 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 500k kr og 11,5 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 20 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Verdal er aksjeselskap, med 6 av 12 enheter. 2 enheter, 16,7 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 61 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes produksjon av brød og ferske konditorvarer?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Trondheim med 55. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 1 905 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Verdal?

Median stiftelsesår er 2001, og 1 av enhetene er stiftet de siste fem årene (14,3 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1974.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 10.710 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 12 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 10.7 utenfor denne koden skriver «produksjon» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 14.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 6 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (10.7) som skriver ordet «produksjon» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i borettslag og boligsameier (253), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (226), Utleie av egen eller leid fast eiendom (190), Dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster (92), Melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr (86), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (73).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562