- Org.nr.
- 925 881 090
- Adresse
- c/o Arctic Real Estate Management, Haakon VIIs gate 5, 0161 Oslo
- Hovedeier
- LOGCAP OSLO AS, 100 %
Driftsresultat15 601 91467,2 % margin
EBITDA20 992 383før av- og nedskrivninger
Årsresultat−1 274 850−5,5 % margin
Egenkapital18 456 8445,8 % av eiendelene
Stamveien 1 Eiendom AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 881 090
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 16.09.2026
- Stiftet
- 05.10.2020
- Registrert
- 31.10.2020
- Adresse
- c/o Arctic Real Estate Management, Haakon VIIs gate 5, 0161 Oslo
- Postadresse
- c/o Arctic Real Estate Management, Postboks 1833 Vika
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 326)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Stamveien 1 Eiendom AS926 098 268 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- Realkapital 49 AS31.10.2020 til 19.05.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekt | 23 209 607 | 21 991 005 | 15 416 561 | 17 328 883 | - |
| Annen driftsinntekt | - | 31 232 | 1 343 524 | −1 054 015 | - |
| Sum driftsinntekter | 23 209 607 | 22 022 237 | 16 760 085 | 16 274 868 | 20 981 193 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 5 390 469 | 5 246 239 | 3 541 753 | 2 748 189 | - |
| Annen driftskostnad | 2 217 223 | 10 578 330 | 8 926 398 | 2 289 693 | - |
| Sum driftskostnader | 7 607 692 | 15 824 569 | 12 468 151 | 5 037 881 | 3 132 572 |
| Driftsresultat | 15 601 914 | 6 197 668 | 4 291 934 | 11 236 986 | 17 848 621 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 265 615 | 447 828 | 515 675 | 344 444 | - |
| Annen renteinntekt | - | - | 57 267 | 2 052 | - |
| Sum finansinntekter | 265 615 | 447 828 | 572 942 | 346 496 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 17 420 968 | 17 910 055 | 9 895 680 | 9 027 846 | - |
| Sum finanskostnader | 17 420 968 | 17 910 055 | 9 895 680 | 9 027 846 | 1 901 058 |
| Netto finans | −17 155 353 | −17 462 227 | −9 322 738 | −8 681 350 | −1 901 058 |
| Resultat før skatt | - | - | −5 030 804 | 2 555 636 | 15 947 563 |
| Resultat før skattekostnad | −1 553 439 | −11 264 559 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −278 589 | −2 415 035 | −1 029 081 | −108 435 | - |
| Årsresultat | −1 274 850 | −8 849 524 | - | - | 13 401 812 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 274 850 | −8 849 524 | −4 001 723 | 2 664 071 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 2 664 071 | - | - |
| Totalresultat | −1 274 850 | −8 849 524 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −6 636 733 | - | - | - |
| Fondsemisjon | −1 274 850 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 274 850 | −11 062 315 | - | - | - |
| Goodwill | 20 960 131 | 21 247 256 | 21 534 381 | 21 821 506 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 20 960 131 | 21 247 256 | 21 534 381 | 21 821 506 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 258 289 228 | 261 880 892 | 272 334 490 | 231 654 083 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 | 33 898 | 1 | 45 198 | - |
| Sum varige driftsmidler | 258 289 228 | 261 914 790 | 272 379 688 | 231 654 083 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 13 024 406 | 13 232 152 | 14 817 440 | 4 303 993 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 13 024 406 | 13 232 152 | 14 817 440 | 4 303 993 | - |
| Sum anleggsmidler | 292 273 766 | 296 394 198 | 308 731 509 | 257 779 582 | 249 874 636 |
| Kundefordringer | 140 528 | 687 670 | 2 309 030 | 3 593 427 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 176 856 | 117 932 | 185 614 | 2 522 799 | - |
| Konsernfordringer | 25 258 582 | 2 212 791 | 5 234 192 | 22 323 821 | - |
| Sum fordringer | 25 575 966 | 3 018 393 | 7 728 836 | 28 440 047 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 3 421 436 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 3 421 436 | - |
| Sum omløpsmidler | 25 575 966 | 3 018 393 | 7 728 836 | 31 861 483 | 18 568 994 |
| Sum eiendeler | 317 849 732 | 299 412 592 | 316 460 344 | 289 641 064 | 268 443 630 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 18 426 844 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 18 456 844 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 22 930 |
| Annen egenkapital | - | 4 | 6 636 733 | 10 638 456 | - |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | 6 636 733 | - | 7 981 455 |
| Sum egenkapital | 18 456 844 | 30 000 | 6 666 733 | 10 668 456 | 8 004 385 |
| Utsatt skatt | 36 568 120 | 31 289 821 | 33 704 856 | 34 733 937 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 36 568 120 | 31 289 821 | 33 704 856 | 34 733 937 | - |
| Langsiktig konserngjeld | - | 248 137 664 | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 12 987 399 | 14 778 764 | 16 570 129 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 12 987 399 | 262 916 428 | 264 707 793 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 49 555 519 | 294 206 249 | 298 412 649 | 270 259 948 | 259 416 953 |
| Leverandørgjeld | 701 888 | 369 562 | 2 263 327 | 4 092 451 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 492 460 | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 248 776 556 | 4 736 920 | 7 897 199 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 358 925 | 69 861 | 727 976 | 4 620 210 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 249 837 368 | 5 176 343 | 11 380 962 | 8 712 661 | 1 022 292 |
| Sum gjeld | 299 392 887 | 299 382 592 | 309 793 611 | 278 972 608 | 260 439 245 |
| Sum egenkapital og gjeld | 317 849 732 | 299 412 592 | 316 460 344 | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,10▼ | 0,58 | 0,68 | 3,66 | 18,16 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 16,22▼ | 9 979,42 | 46,47 | 26,15 | 32,54 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,1 %▲ | 2,2 % | 1,6 % | 4,2 % | 6,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 67,2 %▲ | 28,1 % | 25,6 % | 69,0 % | 85,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −5,5 %▲ | −40,2 % | −23,9 % | - | 63,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 5,8 %▲ | 0,0 % | 2,1 % | 3,7 % | 3,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Stamveien 1 Eiendom AS67,2 %
23,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Stamveien 1 Eiendom AS67,2 % 23,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jørgen Nygaard Anker-Rasch | 1988 |
| Styremedlem | Stine Marie Røed | 1991 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | ARCTIC REAL ESTATE MANAGEMENT AS995 691 728 | - |
| Forretningsfører | ARCTIC REAL ESTATE MANAGEMENT AS995 691 728 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- LOGCAP OSLO AS100,0 %Oslo · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Logcap Holding AS
- LOGCAP OSLO AS100,0 %
- Industriveien 25 Eiendom AS100,0 %
- Leiraveien 11 AS100,0 %
- Berghagan 10 AS100,0 %
- Industrigata 5 AS100,0 %
- KSG 7 AS100,0 %
- HMV 19 AS100,0 %
- Fjellboveien 11 AS100,0 %
- Gneisveien 2 AS100,0 %
- Berghagan 7 AS100,0 %
- PROST STABELS VEI 22 AS100,0 %
- Berghagan 4 AS100,0 %
- Gneisveien 4 AS100,0 %
- Ringeriksveien 20 AS100,0 %
- Ringeriksveien 16-2 AS100,0 %
- Stamveien 1 Eiendom AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.