- Org.nr.
- 921 341 490
- Adresse
- Standardveien 1, 0581 Oslo
- Hovedeier
- OBOS NYE HJEM AS, 100 %
Driftsresultat−298 818
EBITDA−89 778før av- og nedskrivninger
Årsresultat−788 547
Egenkapital−1 724 254−16,9 % av eiendelene
C2A NÆRING AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 341 490
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 19.06.2018
- Registrert
- 05.09.2018
- Adresse
- Standardveien 1, 0581 Oslo
- Postadresse
- Postboks 393 Alnabru
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 325)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- C2A NÆRING AS930 418 188 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eiendomsutvikling i egen regi eller gjennom deltagelse i andre selskaper samt annen virksomhet i tilknytning til dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekter | 84 476 | 26 337 | 426 990 | 526 035 | 561 024 |
| Annen driftsinntekt | 35 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 84 511 | 26 337 | 426 990 | 526 035 | 561 024 |
| Avskrivning av driftsmidler | 209 040 | 209 604 | 209 604 | 208 657 | 142 918 |
| Annen driftskostnad | 174 289 | 220 915 | 172 209 | 144 439 | 51 742 |
| Sum driftskostnader | 383 329 | 430 519 | 381 813 | 353 096 | 194 660 |
| Driftsresultat | −298 818 | −404 183 | 45 177 | 172 939 | 366 364 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 132 953 | 137 341 | 99 405 | 31 628 | 423 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 2 142 | - |
| Sum finansinntekter | 132 953 | 137 341 | 99 405 | 33 770 | 423 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 845 092 | 760 348 | 680 223 | 416 080 | 289 101 |
| Sum finanskostnader | 845 092 | 760 348 | 680 223 | 416 080 | 289 101 |
| Netto finans | −712 139 | −623 007 | −580 818 | −382 310 | −288 678 |
| Resultat før skatt | - | - | −535 641 | −209 371 | 77 686 |
| Resultat før skattekostnad | −1 010 957 | −1 027 190 | - | - | - |
| Skattekostnad | −222 410 | −225 982 | −117 841 | −46 533 | 17 091 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −417 800 | −162 838 | 60 595 |
| Årsresultat | −788 547 | −801 208 | −417 800 | −162 838 | 60 595 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −788 547 | −801 208 | −417 800 | −162 838 | 60 595 |
| Totalresultat | −788 547 | −801 208 | −417 800 | −162 838 | 60 595 |
| Avsatt til annen egenkapital | −788 547 | −801 208 | −417 800 | −162 838 | 60 595 |
| Sum overføringer og disponeringer | −788 547 | −801 208 | −417 800 | −162 838 | 60 595 |
| Utsatt skattefordel | 581 035 | 358 625 | 132 643 | 14 802 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 581 035 | 358 625 | 132 643 | 14 802 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 6 194 338 | 6 354 394 | 6 514 882 | 6 675 370 | 7 011 018 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 262 092 | 311 076 | 360 192 | 409 308 | 458 424 |
| Sum varige driftsmidler | 6 456 430 | 6 665 470 | 6 875 074 | 7 084 678 | 7 469 442 |
| Sum anleggsmidler | 7 037 465 | 7 024 095 | 7 007 717 | 7 099 480 | 7 469 442 |
| Andre kortsiktige fordringer | −557 | 2 | 681 | 19 205 | 1 755 194 |
| Konsernfordringer | 3 155 776 | 3 175 369 | 3 178 124 | 2 860 065 | 876 432 |
| Sum fordringer | 3 155 219 | 3 175 371 | 3 178 805 | 2 879 270 | 2 631 627 |
| Sum omløpsmidler | 3 155 219 | 3 175 371 | 3 178 805 | 2 879 270 | 2 631 627 |
| Sum eiendeler | 10 192 684 | 10 199 466 | 10 186 523 | 9 978 750 | 10 101 069 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Overkurs | 337 589 | 337 589 | 337 589 | 337 589 | 337 589 |
| Annen innskutt egenkapital | 343 200 | 343 200 | 343 200 | 343 200 | 343 200 |
| Sum innskutt egenkapital | 710 789 | 710 789 | 710 789 | 710 789 | 710 789 |
| Annen egenkapital | −2 435 043 | −1 646 496 | −845 288 | −427 488 | −264 650 |
| Sum opptjent egenkapital | −2 435 043 | −1 646 496 | −845 288 | −427 488 | −264 650 |
| Sum egenkapital | −1 724 254 | −935 707 | −134 499 | 283 301 | 446 139 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 31 731 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 31 731 |
| Ansvarlig lånekapital | 11 924 410 | 11 079 318 | 10 318 970 | 9 638 747 | 9 222 667 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 11 924 410 | 11 079 318 | 10 318 970 | 9 638 747 | 9 222 667 |
| Sum langsiktig gjeld | 11 924 410 | 11 079 318 | 10 318 970 | 9 638 747 | 9 254 398 |
| Leverandørgjeld | −7 472 | 2 855 | 2 051 | 56 702 | 380 532 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 53 000 | - | - | 20 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | −7 472 | 55 855 | 2 051 | 56 702 | 400 532 |
| Sum gjeld | 11 916 938 | 11 135 173 | 10 321 022 | 9 695 449 | 9 654 930 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 192 684 | 10 199 466 | 10 186 523 | 9 978 750 | 10 101 069 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | −422,27▼ | 56,85 | 1 549,88 | 50,78 | 6,57 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −6,91▲ | −11,90 | −76,74 | 34,22 | 21,64 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,6 %▲ | −2,6 % | 1,4 % | 2,1 % | 3,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −353,6 %▲ | −1 534,7 % | 10,6 % | 32,9 % | 65,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −933,1 %▲ | −3 042,1 % | −97,8 % | −31,0 % | 10,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −16,9 %▼ | −9,2 % | −1,3 % | 2,8 % | 4,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kine Steien | 1986 |
| Styrets leder | Ida Martine Strøm | 1985 |
| Styremedlem | Haakon Grønnæss | 1956 |
| Styremedlem | Kine Steien | 1986 |
| Regnskapsfører | OBOS BBL937 052 766 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- OBOS NYE HJEM AS100,0 %Oslo · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- OBOS BBL
- OBOS NYE HJEM AS100,0 %
- Brobekkveien 50 AS100,0 %
- Trykkeriet Samfunnsarena AS100,0 %
- Sandakerveien Boligutvikling AS100,0 %
- Nydalen Næringsprosjekt AS100,0 %
- Nydalen Næringseiendom AS100,0 %
- ARNA URBAN UTVIKLING AS100,0 %
- TRYKKERIET OSA NÆRING AS100,0 %
- BERGENSMEIERIET BOLIGTOMT BT4 AS100,0 %
- BERGENSMEIERIET BOLIGTOMT BT3 AS100,0 %
- OBOS VEST-LAND EIENDOM AS100,0 %
- Aslakveien Invest AS100,0 %
- ONH GRENSEVEIEN 71 AS100,0 %
- KB Infrastruktur AS100,0 %
- Haugerud Varmesentral AS100,0 %
- OBOS KVÆRNERBYEN AS100,0 %
- Nøstegaten 72-74 AS100,0 %
- Tapperiet Eiendom AS100,0 %
- Meierigarasjen AS100,0 %
- Bjørndalsbakken Utbyggingsselskap AS100,0 %
- LUNA AS100,0 %
- MORTENSRUD BG SYD AS100,0 %
- ULVEN BOLIG AS100,0 %
- BERGENSMEIERIET S8 NÆRING AS100,0 %
- BERGENSMEIERIET S10 NÆRING AS100,0 %
- Vollebekk Infrastruktur AS100,0 %
- NEDRE ULLEVÅL TERRASSE AS100,0 %
- NYE HJEM BJØRNEGÅRDSVINGEN 11-13 AS100,0 %
- Møllestranden AS100,0 %
- Raubekkgata 13 AS100,0 %
- ULVEN DRIFT AS100,0 %
- ONH LØREN AS100,0 %
- FRØEN HAGE AS100,0 %
- ONH HØN H5 AS100,0 %
- Kilenveien 17-23 AS100,0 %
- Etterstadgata 4 AS100,0 %
- Bergensmeieriet AS100,0 %
- Lørenvangen 25 Eiendom AS100,0 %
- Svankevigå AS100,0 %
- Vollebekk Boligtomt 50 AS100,0 %
- VOLLEBEKK NÆRING B1 AS100,0 %
- VOLLEBEKK NÆRING D1 AS100,0 %
- Gjersrud Utvikling AS100,0 %
- Kristiansholm AS100,0 %
- Rosenholmveien 4 AS80,0 %
- OBOS NORDVEST UTBYGGING AS50,1 %
- C2A NÆRING AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.