- Org.nr.
- 912 073 971
- Adresse
- Dronning Mauds gate 3, 0250 Oslo
- Hovedeier
- PEF HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat6 773 24371,7 % margin
EBITDA8 370 589før av- og nedskrivninger
Årsresultat5 383 27357,0 % margin
Egenkapital50 793 39493,3 % av eiendelene
Gneisveien 32 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 912 073 971
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 23.08.2026
- Stiftet
- 20.03.2013
- Registrert
- 25.06.2013
- Adresse
- Dronning Mauds gate 3, 0250 Oslo
- Postadresse
- c/o, Pareto Alternative Investments AS, Postboks 1396 Vika
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 326)
- Aksjekapital
- 346 863
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Gneisveien 32 AS912 125 793 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å eie og/eller drive fast eiendom og investere i andre selskaper, og alt som dermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- BULK BERGER III AS25.06.2013 til 06.01.2015
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekter | 9 296 916 | - | - | 7 934 318 | - |
| Salgsinntekter | 148 512 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 9 445 428 | 9 091 864 | 8 579 247 | 7 934 318 | 7 460 690 |
| Avskrivninger | 1 597 346 | - | - | 1 547 704 | 1 547 704 |
| Andre driftskostnader | 1 074 839 | - | - | 760 694 | - |
| Sum driftskostnader | 2 672 185 | 2 750 853 | 2 262 419 | 2 308 398 | 2 195 342 |
| Driftsresultat | 6 773 243 | 6 341 011 | 6 316 828 | 5 625 920 | 5 265 348 |
| Annen renteinntekt | 122 327 | - | - | 1 654 | - |
| Andre finansinntekter | 6 070 | - | - | 35 | - |
| Sum finansinntekter | 128 397 | 155 711 | 127 585 | 1 689 | 350 |
| Andre finanskostnader | 8 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 8 | 1 562 | - | - | - |
| Netto finans | 128 389 | 154 149 | 127 585 | 1 689 | 350 |
| Resultat før skatt | - | 6 495 160 | 6 444 413 | 5 627 609 | 5 265 698 |
| Resultat før skattekostnad | 6 901 632 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 518 359 | - | - | 1 238 074 | 1 158 454 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 4 389 535 | - |
| Årsresultat | 5 383 273 | 5 066 225 | 5 026 642 | 4 389 535 | 4 107 244 |
| Avgitt konsernbidrag | 8 544 072 | - | - | 5 865 875 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | −1 476 340 | - |
| Overført til annen egenkapital | 11 101 | - | - | - | - |
| Overført fra overkurs | −3 171 899 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 5 383 274 | - | - | 4 389 535 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 51 694 373 | - | - | 54 084 441 | - |
| Sum varige driftsmidler | 51 694 373 | - | - | 54 084 441 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 554 094 | - | - | 1 422 094 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 554 094 | - | - | 1 422 094 | - |
| Sum anleggsmidler | 52 248 467 | 54 134 813 | 53 812 483 | 55 506 535 | 57 181 261 |
| Kundefordringer | 1 295 649 | - | - | 0 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 516 381 | - |
| Sum fordringer | 1 295 649 | - | - | 516 381 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 918 959 | - | - | 1 689 761 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 918 959 | - | - | 1 689 761 | - |
| Sum omløpsmidler | 2 214 608 | 5 330 722 | 2 162 110 | 2 206 142 | 1 726 270 |
| Sum eiendeler | 54 463 075 | 59 465 535 | 55 974 593 | 57 712 677 | 58 907 531 |
| Aksjekapital | 346 863 | - | - | 346 863 | - |
| Overkurs | 44 063 257 | - | - | 47 760 973 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 1 000 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 45 410 120 | 47 582 018 | 47 582 019 | 48 107 836 | 48 107 836 |
| Annen egenkapital | 5 383 274 | - | - | 5 134 891 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 5 383 274 | 5 372 173 | 5 026 643 | 5 134 891 | 6 611 230 |
| Sum egenkapital | 50 793 394 | 52 954 191 | 52 608 662 | 53 242 727 | 54 719 066 |
| Utsatt skatt | 6 | - | - | 2 500 640 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 2 739 008 | - | - | 2 500 640 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 2 739 008 | 2 676 577 | 2 579 120 | 2 500 640 | 2 396 691 |
| Leverandørgjeld | 170 854 | - | - | 145 246 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 20 864 | - | - | 0 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 738 956 | - | - | 593 891 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 930 674 | 3 834 767 | 786 812 | 1 969 310 | 1 791 773 |
| Sum gjeld | 3 669 682 | 6 511 344 | 3 365 932 | 4 469 950 | 4 188 464 |
| Sum egenkapital og gjeld | 54 463 076 | - | - | 57 712 677 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,38▲ | 1,39 | 2,75 | 1,12 | 0,96 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,07▼ | 0,12 | 0,06 | 0,08 | 0,08 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 12,1 %▲ | 11,3 % | 11,3 % | 9,7 % | 8,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 71,7 %▲ | 69,7 % | 73,6 % | 70,9 % | 70,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 57,0 %▲ | 55,7 % | 58,6 % | 55,3 % | 55,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 93,3 %▲ | 89,1 % | 94,0 % | 92,3 % | 92,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Gneisveien 32 AS71,7 %
9,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Gneisveien 32 AS71,7 % 9,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Johan Anker-Rasch | 1982 |
| Styremedlem | Jonathan Andreas Barfod | 1985 |
| Revisor | BERGE & LUNDAL REVISJONSSELSKAP AS930 443 069 | - |
| Forretningsfører | PARETO ALTERNATIVE INVESTMENTS AS999 271 545 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PEF HOLDING AS100,0 %Oslo · 346 863 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Pareto Eiendomsfellesskap AS
- PEF HOLDING AS100,0 %
- Håndverksveien 25 AS100,0 %
- Stolvstadlia 9 AS100,0 %
- Tretjerndalsvegen 62 AS100,0 %
- Bonntjennsvegen 13 AS100,0 %
- Fugleåsen 5 AS100,0 %
- Fugleåsen 7 AS100,0 %
- Kveldroveien 19 AS100,0 %
- Gneisveien 40 AS100,0 %
- Stormåsan 13 AS100,0 %
- Bonntjennsvegen 9 AS100,0 %
- Deliveien Tomteutvikling AS100,0 %
- Bonntjennsvegen 11 AS100,0 %
- Stormåsan 11 AS100,0 %
- Stormåsan 13 Utvidelse AS100,0 %
- Dyrskueveien 15 AS100,0 %
- Deliveien 3 AS100,0 %
- Gneisveien 34 AS100,0 %
- Hvamveien 1 AS100,0 %
- Fugleåsen Infrastruktur AS100,0 %
- Tuenveien 70 AS100,0 %
- Toveien 41 AS100,0 %
- Fugleåsen Logistikk AS100,0 %
- Toveien 51 AS100,0 %
- Håndverksveien 10-12 AS100,0 %
- Nesoddveien 22 AS100,0 %
- KAROLINE EGGENS VEI 3 AS100,0 %
- Toveien 28 AS100,0 %
- Delitoppen 3 AS100,0 %
- Industriveien 26 AS100,0 %
- Orhusveien 75-77 AS100,0 %
- PEF HYLLESELSKAP 5 AS100,0 %
- Dyrskueveien 13 Eiendom AS100,0 %
- Hofstadvegen Tomteutvikling AS100,0 %
- Hofstadvegen 14-16 AS100,0 %
- Gneisveien 32 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.