- Org.nr.
- 917 179 530
- Adresse
- Dronning Mauds gate 3, 0250 Oslo
- Hovedeier
- PEF HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat−1 551 449−9,9 % margin
Årsresultat−805 461−5,1 % margin
Egenkapital151 644 05588,3 % av eiendelene
Hvamveien 1 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 179 530
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 07.04.2016
- Registrert
- 18.05.2016
- Adresse
- Dronning Mauds gate 3, 0250 Oslo
- Postadresse
- c/o, Pareto Alternative Investments AS, Postboks 1396 Vika
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 326)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Hvamveien 1 AS928 371 700 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å eie og/eller drive fast eiendom og investere i andre selskaper, og alt som dermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- Investorprosjekt 272 AS18.05.2016 til 21.12.2016
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekt | - | - | - | 13 669 212 | 13 226 368 |
| Sum driftsinntekter | 15 723 962 | 15 208 088 | 14 643 464 | 13 669 212 | 13 226 368 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 5 816 354 | 5 816 354 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 3 333 546 | 3 801 868 |
| Sum driftskostnader | 17 275 411 | 20 535 782 | 9 582 516 | 9 149 900 | 9 618 222 |
| Driftsresultat | −1 551 449 | −5 327 694 | 5 060 948 | 4 519 312 | 3 608 146 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 84 046 | 804 |
| Sum finansinntekter | 667 230 | 619 080 | 354 331 | 84 046 | 804 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | - | 177 174 | 233 685 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 4 750 000 | 4 750 000 |
| Finanskostnader | - | - | - | 178 900 | 173 533 |
| Sum finanskostnader | 79 842 | 6 367 251 | 5 053 276 | 5 106 074 | 5 157 218 |
| Netto finans | 587 388 | −5 748 171 | −4 698 945 | −5 022 028 | −5 156 414 |
| Resultat før skatt | −964 061 | −11 075 864 | 362 002 | −502 716 | −1 548 268 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −287 125 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | −57 105 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −445 611 | −1 261 143 |
| Årsresultat | −805 461 | −8 692 667 | 228 868 | −445 611 | −1 261 143 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | −445 611 | −1 261 143 |
| Totalresultat | - | - | - | −445 611 | −1 261 143 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | −4 000 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | −1 244 472 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | - | 401 177 | - |
| Overført fra overkurs | - | - | - | −846 788 | 3 983 329 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −445 611 | −1 261 143 |
| Goodwill | - | - | - | 9 462 646 | 9 705 798 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 9 462 646 | 9 705 798 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | - | 163 490 851 | 169 064 053 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 163 490 851 | 169 064 053 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | 556 109 | 642 776 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 556 109 | 642 776 |
| Sum anleggsmidler | 156 059 876 | 161 703 564 | 167 606 585 | 173 509 606 | 179 412 627 |
| Kundefordringer | - | - | - | 629 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 190 918 | 1 638 708 |
| Sum fordringer | - | - | - | 191 547 | 1 638 708 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 1 636 799 | 3 428 413 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 1 636 799 | 3 428 413 |
| Sum omløpsmidler | 15 612 606 | 12 697 389 | 8 811 699 | 1 828 347 | 5 067 121 |
| Sum eiendeler | 171 672 482 | 174 400 953 | 176 418 284 | 175 337 953 | 184 479 748 |
| Aksjekapital | - | - | - | 100 000 | 100 000 |
| Overkurs | - | - | - | 32 450 511 | 33 297 299 |
| Sum innskutt egenkapital | 151 644 055 | 23 276 290 | 31 968 958 | 32 550 511 | 33 397 299 |
| Sum egenkapital | 151 644 055 | 23 276 290 | 31 968 958 | 32 550 511 | 33 397 299 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 14 082 075 | 14 252 333 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 14 082 075 | 14 252 333 |
| Obligasjonslån | - | - | - | 125 000 000 | 125 000 000 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | 2 572 972 | 6 595 798 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 127 572 972 | 131 595 798 |
| Sum langsiktig gjeld | 11 224 534 | 149 701 399 | 141 967 694 | 141 655 047 | 145 848 131 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 209 037 | 421 572 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 514 330 | 4 000 000 |
| Påløpte renter | - | - | - | 409 028 | 409 028 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 403 718 |
| Sum kortsiktig gjeld | 8 803 892 | 1 423 264 | 2 481 632 | 1 132 395 | 5 234 318 |
| Sum gjeld | 20 028 426 | 151 124 663 | 144 449 326 | 142 787 442 | 151 082 449 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | 175 337 953 | 184 479 748 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,77▼ | 8,92 | 3,55 | 1,61 | 0,97 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,13▼ | 6,49 | 4,52 | 4,39 | 4,52 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,5 %▲ | −2,7 % | 3,1 % | 2,6 % | 2,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −9,9 %▲ | −35,0 % | 34,6 % | 33,1 % | 27,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −5,1 %▲ | −57,2 % | 1,6 % | −3,3 % | −9,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 88,3 %▲ | 13,3 % | 18,1 % | 18,6 % | 18,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Hvamveien 1 AS−9,9 %
15,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
Hvamveien 1 AS−9,9 % 15,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Johan Anker-Rasch | 1982 |
| Styremedlem | Jonathan Andreas Barfod | 1985 |
| Revisor | BERGE & LUNDAL REVISJONSSELSKAP AS930 443 069 | - |
| Forretningsfører | PARETO ALTERNATIVE INVESTMENTS AS999 271 545 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PEF HOLDING AS100,0 %Oslo · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Pareto Eiendomsfellesskap AS
- PEF HOLDING AS100,0 %
- Håndverksveien 25 AS100,0 %
- Stolvstadlia 9 AS100,0 %
- Tretjerndalsvegen 62 AS100,0 %
- Bonntjennsvegen 13 AS100,0 %
- Fugleåsen 5 AS100,0 %
- Fugleåsen 7 AS100,0 %
- Gneisveien 32 AS100,0 %
- Kveldroveien 19 AS100,0 %
- Gneisveien 40 AS100,0 %
- Stormåsan 13 AS100,0 %
- Bonntjennsvegen 9 AS100,0 %
- Deliveien Tomteutvikling AS100,0 %
- Bonntjennsvegen 11 AS100,0 %
- Stormåsan 11 AS100,0 %
- Stormåsan 13 Utvidelse AS100,0 %
- Dyrskueveien 15 AS100,0 %
- Deliveien 3 AS100,0 %
- Gneisveien 34 AS100,0 %
- Fugleåsen Infrastruktur AS100,0 %
- Tuenveien 70 AS100,0 %
- Toveien 41 AS100,0 %
- Fugleåsen Logistikk AS100,0 %
- Toveien 51 AS100,0 %
- Håndverksveien 10-12 AS100,0 %
- Nesoddveien 22 AS100,0 %
- KAROLINE EGGENS VEI 3 AS100,0 %
- Toveien 28 AS100,0 %
- Delitoppen 3 AS100,0 %
- Industriveien 26 AS100,0 %
- Orhusveien 75-77 AS100,0 %
- PEF HYLLESELSKAP 5 AS100,0 %
- Dyrskueveien 13 Eiendom AS100,0 %
- Hofstadvegen Tomteutvikling AS100,0 %
- Hofstadvegen 14-16 AS100,0 %
- Hvamveien 1 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.