- Org.nr.
- 942 185 960
- Telefon
- 06760
- Adresse
- c/o Newsec Basale AS, Beddingen 10, 7042 Trondheim
- Hovedeier
- SERE III NORWEGIAN RETAIL AS, 100 %
Driftsresultat1 268 24753,3 % margin
EBITDA1 456 647før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 551 58665,2 % margin
Egenkapital843 60915,4 % av eiendelene
E Vermelid AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 1987.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 942 185 960
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.08.2026
- Stiftet
- 02.01.1987
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- c/o Newsec Basale AS, Beddingen 10, 7042 Trondheim
- Telefon
- 06760
- Postadresse
- c/o Newsec Basale AS, Postboks 5666, Torgarden
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Trondheim (2 803)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- E Vermelid AS986 092 862 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å drive virksomhet innenfor utvikling og investering i andre selskaper og alt som står i forbindelse med de forannevnte virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekt | 2 045 263 | 1 916 951 | 1 746 888 | 1 859 214 | - |
| Inntekter felleskostnader | 331 606 | 319 149 | 343 954 | 285 440 | - |
| Annen driftsinntekt | 1 581 | 1 577 | 14 785 | 2 005 | 1 908 330 |
| Sum driftsinntekter | 2 378 450 | 2 237 677 | 2 105 627 | 2 146 660 | 1 908 330 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 188 400 | 188 400 | 188 400 | 188 400 | 188 400 |
| Felleskostnader | 331 606 | 319 149 | 343 954 | 285 440 | - |
| Annen driftskostnad | 590 197 | 660 711 | 559 693 | 522 113 | 203 971 |
| Sum driftskostnader | 1 110 203 | 1 168 259 | 1 092 048 | 995 954 | 392 371 |
| Driftsresultat | 1 268 247 | 1 069 418 | 1 013 580 | 1 150 706 | 1 515 958 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 732 489 | - | - | - | 67 971 |
| Annen renteinntekt | 202 | 1 037 | 250 | 105 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 70 | 70 |
| Sum finansinntekter | 732 691 | 1 037 | 250 | 175 | 68 041 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 11 724 | 11 724 | 11 724 | 15 735 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | 1 342 | 126 | - |
| Sum finanskostnader | 11 724 | 11 724 | 13 066 | 15 861 | - |
| Netto finans | 720 967 | −10 687 | −12 816 | −15 686 | 68 041 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 000 763 | 1 135 020 | 1 583 999 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 348 480 |
| Resultat før skattekostnad | 1 989 214 | 1 058 731 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 437 628 | 232 921 | 220 168 | 249 704 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 780 595 | 885 316 | 1 235 519 |
| Årsresultat | 1 551 586 | 825 810 | 780 595 | 885 316 | 1 235 519 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 551 586 | 825 810 | 780 595 | 885 316 | 1 235 519 |
| Totalresultat | 1 551 586 | 825 810 | 780 595 | 885 316 | 1 235 519 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 1 344 044 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | - | −108 525 |
| Avgitt konsernbidrag | 3 648 727 | 924 110 | 880 978 | 988 987 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −2 097 141 | −98 300 | −100 383 | −103 671 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 551 586 | 825 810 | 780 595 | 885 316 | 1 235 519 |
| Utsatt skattefordel | 79 365 | 51 967 | 24 241 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 79 365 | 51 967 | 24 241 | - | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 2 913 292 | 3 101 692 | 3 290 092 | 3 478 492 | 3 666 892 |
| Sum varige driftsmidler | 2 913 292 | 3 101 692 | 3 290 092 | 3 478 492 | 3 666 892 |
| Sum anleggsmidler | 2 992 657 | 3 153 659 | 3 314 333 | 3 478 492 | 3 666 892 |
| Kundefordringer | 12 500 | 15 770 | 298 849 | 153 674 | 10 412 |
| Andre kortsiktige fordringer | 479 332 | 377 090 | 77 614 | 8 854 | 441 |
| Konsernfordringer | 1 720 173 | 731 725 | 847 768 | - | 1 274 886 |
| Sum fordringer | 2 212 005 | 1 124 586 | 1 224 231 | 162 528 | 1 285 739 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 279 302 | 225 602 | 79 796 | 1 544 016 | 239 171 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 279 302 | 225 602 | 79 796 | 1 544 016 | 239 171 |
| Sum omløpsmidler | 2 491 307 | 1 350 188 | 1 304 026 | 1 706 544 | 1 524 910 |
| Sum eiendeler | 5 483 964 | 4 503 847 | 4 618 359 | 5 185 036 | 5 191 802 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 743 609 | 2 840 750 | 2 939 050 | 3 039 433 | 3 143 103 |
| Sum opptjent egenkapital | 743 609 | 2 840 750 | 2 939 050 | 3 039 433 | 3 143 103 |
| Sum egenkapital | 843 609 | 2 940 750 | 3 039 050 | 3 139 433 | 3 243 103 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 4 072 | 33 313 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 4 072 | 33 313 |
| Langsiktig konserngjeld | 293 085 | 293 085 | 293 085 | 393 371 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 293 085 | 293 085 | 293 085 | 393 371 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 293 085 | 293 085 | 293 085 | 397 443 | 33 313 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 550 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 56 068 | 63 126 | 48 181 | 49 325 | 49 461 |
| Kortsiktig konserngjeld | 4 113 753 | 1 184 757 | 1 129 459 | 1 322 808 | 1 723 133 |
| Annen kortsiktig gjeld | 177 449 | 22 129 | 108 584 | 275 476 | 142 792 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 347 269 | 1 270 011 | 1 286 224 | 1 648 160 | 1 915 386 |
| Sum gjeld | 4 640 354 | 1 563 096 | 1 579 309 | 2 045 603 | 1 948 699 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 483 964 | 4 503 847 | 4 618 359 | 5 185 036 | 5 191 802 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,57▼ | 1,06 | 1,01 | 1,04 | 0,80 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 5,50▲ | 0,53 | 0,52 | 0,65 | 0,60 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 40,1 %▲ | 23,5 % | 20,7 % | 22,2 % | 30,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 53,3 %▲ | 47,8 % | 48,1 % | 53,6 % | 79,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 65,2 %▲ | 36,9 % | 37,1 % | 41,2 % | 64,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 15,4 %▼ | 65,3 % | 65,8 % | 60,5 % | 62,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
E Vermelid AS53,3 %
2,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
E Vermelid AS53,3 % 2,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Lisa Rowe | 1978 |
| Styremedlem | Tarryn Lee Van Beek | 1991 |
| Revisor | DELOITTE AS980 211 282 | - |
| Regnskapsfører | NEWSEC PROPERTY ASSET MANAGEMENT AS959 718 482 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SERE III NORWEGIAN RETAIL AS100,0 %Trondheim · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- SLATE EUROPEAN HOLDINGS (NORWAY) II AS
- SERE III NORWEGIAN RETAIL AS100,0 %
- Nyrudveien 4 Eiendom AS100,0 %
- Stakkevollveien 321 AS100,0 %
- Stensviken 256 Eiendom AS100,0 %
- LEIRA 6 EIENDOM AS100,0 %
- Kapellveien 2 AS100,0 %
- Eiendom Andebu AS100,0 %
- Strandåkeren 15 Harstad AS100,0 %
- Kirkegata 73 Levanger AS100,0 %
- Fenesveien 10 AS100,0 %
- Nordmoveien 9 Bjerkvik AS100,0 %
- Vikaveien 10 Eiendom AS100,0 %
- Jernbanegaten 17 Eiendom AS100,0 %
- Havnegaten Eiendom AS100,0 %
- Søbstadveien 12 Eiendom AS100,0 %
- AULI NÆRSENTER EIENDOM AS100,0 %
- Butikkbygg Sørøst AS100,0 %
- Tessemsvei 2 AS100,0 %
- Handelshuset Rjukan AS100,0 %
- E Vermelid AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.