- Org.nr.
- 959 842 353
- Telefon
- 06760
- Adresse
- c/o Newsec Basale AS, Beddingen 10, 7042 Trondheim
- Hovedeier
- SERE III NORWEGIAN RETAIL AS, 100 %
Driftsresultat1 822 24324,6 % margin
EBITDA3 569 443før av- og nedskrivninger
Årsresultat3 039 80941,0 % margin
Egenkapital1 383 7524,5 % av eiendelene
Handelshuset Rjukan AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 1990.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 959 842 353
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 15.10.2026
- Stiftet
- 01.12.1990
- Registrert
- 20.02.1995
- Adresse
- c/o Newsec Basale AS, Beddingen 10, 7042 Trondheim
- Telefon
- 06760
- Postadresse
- c/o Newsec Basale AS, Postboks 5666 Torgarden
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Trondheim (2 804)
- Aksjekapital
- 1 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.newsec.no
Underenheter
1
- Handelshuset Rjukan AS985 106 983 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å drive virksomhet innenfor utvikling og investering i andre selskaper og alt som står i forbindelse med de forannevnte virksomheter.
Tidligere navn
- RIMI RJUKAN AS20.02.1995 til 05.11.1997
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekt | 5 900 246 | 5 770 669 | 5 481 866 | 5 244 056 | - |
| Inntekter felleskostnader | 1 496 311 | 1 359 806 | 2 330 855 | 2 583 964 | - |
| Annen driftsinntekt | 14 842 | 24 363 | 26 249 | 31 604 | - |
| Sum driftsinntekter | 7 411 399 | 7 154 838 | 7 838 970 | 7 859 623 | 5 259 607 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 1 747 200 | 1 755 021 | 1 750 800 | 1 750 800 | 1 730 000 |
| Felleskostnader | 1 496 311 | 1 359 806 | 2 330 855 | 2 583 964 | - |
| Annen driftskostnad | 2 345 645 | 2 225 334 | 2 308 025 | 2 262 339 | 1 478 993 |
| Sum driftskostnader | 5 589 157 | 5 340 161 | 6 389 680 | 6 597 103 | 3 208 993 |
| Driftsresultat | 1 822 243 | 1 814 677 | 1 449 290 | 1 262 521 | 2 050 613 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 2 787 697 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 3 838 | 5 448 | 5 513 | 2 574 | - |
| Sum finansinntekter | 2 791 535 | 5 448 | 5 513 | 2 574 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 716 316 | 716 316 | 716 316 | 733 428 | - |
| Annen rentekostnad | 270 | 12 244 | 7 | 172 | - |
| Sum finanskostnader | 716 586 | 728 560 | 716 323 | 733 600 | 1 054 832 |
| Netto finans | 2 074 948 | −723 112 | −710 810 | −731 026 | −1 054 832 |
| Resultat før skatt | 3 897 191 | 1 091 565 | 738 480 | 531 495 | 995 781 |
| Skattekostnad på resultat | 857 382 | 240 145 | 162 465 | 116 929 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 576 015 | 414 566 | - |
| Årsresultat | 3 039 809 | 851 420 | 576 015 | 414 566 | 776 710 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 039 809 | 851 420 | 576 015 | 414 566 | - |
| Totalresultat | 3 039 809 | 851 420 | 576 015 | 414 566 | - |
| Avgitt konsernbidrag | 9 719 976 | 1 495 968 | 1 171 610 | 960 141 | - |
| Udekket tap | −6 680 167 | −644 548 | −595 595 | −545 575 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 039 809 | 851 420 | 576 015 | 414 566 | - |
| Utsatt skattefordel | 2 352 109 | 2 160 267 | 1 978 472 | 1 810 483 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 2 352 109 | 2 160 267 | 1 978 472 | - | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 16 854 450 | 18 601 650 | 20 356 671 | 22 107 471 | - |
| Sum varige driftsmidler | 16 854 450 | 18 601 650 | 20 356 671 | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 1 157 433 | 1 527 165 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 157 433 | 1 527 165 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 20 363 992 | 22 289 082 | 22 335 143 | - | 25 534 824 |
| Kundefordringer | 13 600 | 3 395 | 24 759 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 18 423 | 19 758 | 2 090 691 | - | - |
| Konsernfordringer | 10 102 070 | 6 143 719 | 4 311 819 | 2 434 829 | - |
| Sum fordringer | 10 134 093 | 6 166 873 | 6 427 269 | 5 086 235 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 167 456 | 212 219 | 156 569 | 327 133 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 167 456 | 212 219 | 156 569 | 327 133 | - |
| Sum omløpsmidler | 10 301 550 | 6 379 092 | 6 583 839 | 5 413 368 | 3 050 536 |
| Sum eiendeler | 30 665 542 | 28 668 174 | 28 918 981 | 29 331 322 | 28 585 360 |
| Aksjekapital | 1 100 000 | 1 100 000 | 1 100 000 | 1 100 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 9 056 114 | 9 056 114 | 9 056 114 | 9 056 114 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 10 156 114 | 10 156 114 | 10 156 114 | 10 156 114 | 10 156 114 |
| Udekket tap | 8 772 362 | 2 092 195 | 1 447 647 | 852 052 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −8 772 362 | −2 092 195 | −1 447 647 | −852 052 | −306 477 |
| Sum egenkapital | 1 383 752 | 8 063 919 | 8 708 466 | 9 304 062 | 9 849 637 |
| Langsiktig konserngjeld | 17 908 020 | 17 908 020 | 17 908 020 | 18 335 732 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 17 908 020 | - | 17 908 020 | 18 335 732 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 17 908 020 | 17 908 020 | 17 908 020 | 18 335 732 | 15 808 020 |
| Leverandørgjeld | 13 641 | 128 640 | - | 2 857 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | 32 483 | - | 81 197 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 10 769 200 | 1 917 908 | 1 502 064 | 1 230 950 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 590 929 | 617 204 | 800 431 | 376 524 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 11 373 770 | 2 696 235 | 2 302 495 | 1 691 528 | 2 927 703 |
| Sum gjeld | 29 281 790 | 20 604 255 | 20 210 515 | 20 027 260 | 18 735 723 |
| Sum egenkapital og gjeld | 30 665 542 | - | 28 918 981 | 29 331 322 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,91▼ | 2,37 | 2,86 | 3,20 | 1,04 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 21,16▲ | 2,56 | 2,32 | 2,15 | 1,90 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 15,6 %▲ | 6,3 % | 5,0 % | 4,4 % | 7,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 24,6 %▼ | 25,4 % | 18,5 % | 16,1 % | 39,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 41,0 %▲ | 11,9 % | 7,3 % | 5,3 % | 14,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 4,5 %▼ | 28,1 % | 30,1 % | 31,7 % | 34,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Handelshuset Rjukan AS24,6 %
7,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Handelshuset Rjukan AS24,6 % 7,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Lisa Rowe | 1978 |
| Styremedlem | Tarryn Lee Van Beek | 1991 |
| Revisor | DELOITTE AS980 211 282 | - |
| Regnskapsfører | NEWSEC PROPERTY ASSET MANAGEMENT AS959 718 482 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SERE III NORWEGIAN RETAIL AS100,0 %Trondheim · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- SLATE EUROPEAN HOLDINGS (NORWAY) II AS
- SERE III NORWEGIAN RETAIL AS100,0 %
- Nyrudveien 4 Eiendom AS100,0 %
- Stakkevollveien 321 AS100,0 %
- Stensviken 256 Eiendom AS100,0 %
- LEIRA 6 EIENDOM AS100,0 %
- Kapellveien 2 AS100,0 %
- Eiendom Andebu AS100,0 %
- Strandåkeren 15 Harstad AS100,0 %
- Kirkegata 73 Levanger AS100,0 %
- Fenesveien 10 AS100,0 %
- E Vermelid AS100,0 %
- Nordmoveien 9 Bjerkvik AS100,0 %
- Vikaveien 10 Eiendom AS100,0 %
- Jernbanegaten 17 Eiendom AS100,0 %
- Havnegaten Eiendom AS100,0 %
- Søbstadveien 12 Eiendom AS100,0 %
- AULI NÆRSENTER EIENDOM AS100,0 %
- Butikkbygg Sørøst AS100,0 %
- Tessemsvei 2 AS100,0 %
- Handelshuset Rjukan AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.