- Org.nr.
- 992 580 240
- Adresse
- Søndre gate 15, 7011 Trondheim
- Hovedeier
- NHP Eiendom AS, 100 %
Driftsresultat−59 269ikke oppgitt
Årsresultat1 118 120ikke oppgitt
Egenkapital19 610 00178,9 % av eiendelene
GULLI UTVIKLING AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2008.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 992 580 240
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.09.2026
- Stiftet
- 06.02.2008
- Registrert
- 07.05.2008
- Adresse
- Søndre gate 15, 7011 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 19 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- GULLI UTVIKLING AS926 257 773 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å erverve, utvikle, eie og selge næringstomter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 59 269 | - | - | 53 142 | 4 089 339 |
| Sum driftskostnader | 59 269 | 61 191 | 56 569 | 53 142 | 4 089 339 |
| Driftsresultat | −59 269 | −61 191 | −56 569 | −53 142 | −4 036 521 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 1 669 302 | - | - | 712 404 | 73 068 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 588 |
| Sum finansinntekter | 1 669 302 | 1 605 169 | 1 346 178 | 712 404 | 73 656 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 176 546 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 176 546 | 467 258 | 17 394 | - | - |
| Netto finans | 1 492 756 | 1 137 911 | 1 328 784 | 712 404 | 73 656 |
| Resultat før skatt | - | 1 076 721 | 1 272 215 | 659 262 | −3 962 865 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −871 830 |
| Resultat før skattekostnad | 1 433 487 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 315 367 | - | - | 145 038 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 514 224 | −3 091 035 |
| Årsresultat | 1 118 120 | 751 842 | 992 328 | 514 224 | −3 091 035 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 118 120 | - | - | 514 224 | −3 091 035 |
| Totalresultat | 1 118 120 | - | - | 514 224 | −3 091 035 |
| Udekket tap | - | - | - | - | −3 091 035 |
| Avgitt konsernbidrag | 1 118 120 | - | - | 514 224 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 118 120 | - | - | 514 224 | −3 091 035 |
| Leieinntekter | - | - | - | - | 43 602 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 9 216 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 52 818 |
| Investering i datterselskap | 0 | - | - | 400 000 | 400 000 |
| Lån til foretak i samme konsern | 23 848 705 | - | - | 17 228 982 | 11 061 258 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 23 848 705 | - | - | 17 628 982 | 11 461 258 |
| Sum anleggsmidler | 23 848 705 | 22 179 403 | 20 963 363 | 17 628 982 | 11 461 258 |
| Konsernfordringer | 1 000 000 | - | - | 2 046 843 | 7 553 992 |
| Sum fordringer | 1 000 000 | - | - | 2 046 843 | 7 553 992 |
| Sum omløpsmidler | 1 000 000 | 0 | 0 | 2 046 843 | 7 553 992 |
| Sum eiendeler | 24 848 705 | 22 179 403 | 20 963 363 | 19 675 825 | 19 015 250 |
| Aksjekapital | 19 000 000 | - | - | 19 000 000 | 19 000 000 |
| Overkurs | 250 | - | - | 250 | 250 |
| Annen innskutt egenkapital | 609 750 | - | - | 9 750 | 9 750 |
| Sum innskutt egenkapital | 19 610 000 | 19 010 000 | 19 010 001 | 19 010 000 | 19 010 000 |
| Sum egenkapital | 19 610 001 | 18 610 000 | 19 010 001 | 19 010 001 | 19 010 000 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 5 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 6 563 | 5 250 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 659 262 | - |
| Sertifikatlån | 5 238 704 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 238 704 | 3 569 402 | 1 953 362 | 665 825 | 5 250 |
| Sum gjeld | 5 238 704 | 3 569 402 | 1 953 362 | 665 825 | 5 250 |
| Sum egenkapital og gjeld | 24 848 705 | - | - | 19 675 825 | 19 015 250 |
| Sum opptjent egenkapital | - | −400 000 | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,19▲ | 0,00 | 0,00 | 3,07 | 1 438,86 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,27▲ | 0,19 | 0,10 | 0,04 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,8 %▼ | 7,2 % | 6,3 % | 3,4 % | −20,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | −7 642,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | −5 852,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 78,9 %▼ | 83,9 % | 90,7 % | 96,6 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Christian Alexander Horneman Wist | 1971 |
| Styremedlem | Terje Haugen | 1974 |
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS AS987 009 713 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- NHP Eiendom AS100,0 %Trondheim · 19 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- RELOG AS
- NHP Eiendom AS100,0 %
- Cinclus Eiendom Haugesund AS100,0 %
- CINCLUS EIENDOM NORD AS100,0 %
- Cinclus Eiendom Kristiansund AS100,0 %
- CINCLUS EIENDOM BODØ AS100,0 %
- RELOG DRIFT AS100,0 %
- Holtskogen Utvikling AS100,0 %
- NHP ALNA AS100,0 %
- NYE STØREN INDUSTRIEIENDOM AS100,0 %
- NHP KLETT AS100,0 %
- Ødegården Næringspark AS100,0 %
- Tomteutvikling Holding AS100,0 %
- NHP Orkanger AS100,0 %
- Stakkevollvn. 27 Eiendom AS100,0 %
- Lurabyen Eiendom AS100,0 %
- Sundvall Eiendom AS100,0 %
- Sundvall Eiendom II AS100,0 %
- NHP SØR AS100,0 %
- Åsland Næringspark AS100,0 %
- KLETT UTVIKLING AS100,0 %
- HALLSET HAGE AS100,0 %
- Kvenild Næring AS100,0 %
- Alfaset Utvikling AS100,0 %
- RELI OS AS100,0 %
- Sandmoen Utvikling AS100,0 %
- NHP Langhus AS100,0 %
- Ganddal Næringspark AS71,4 %
- Nyborg Handelspark Holding AS65,0 %
- HOLTSKOGEN NORD AS51,0 %
- K2-RELOG INDUSTRIEIENDOM AS51,0 %
- GULLI UTVIKLING AS100,0 %
- GULLI VEGSERVICE AS80,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- GULLI VEGSERVICE AS80,0 %927 526 700 · 80 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.