- Org.nr.
- 927 659 328
- Telefon
- 22 62 62 20
- Adresse
- Sannergata 2, 0557 Oslo
- Hovedeier
- RAGDE EIENDOM AS, 100 %
Driftsresultat3 584 76188,2 % margin
EBITDA3 775 961før av- og nedskrivninger
Årsresultat3 180 81978,3 % margin
Egenkapital9 783 22670,1 % av eiendelene
Vestsidevegen 4 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 659 328
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.10.2026
- Stiftet
- 25.05.2021
- Registrert
- 08.09.2021
- Adresse
- Sannergata 2, 0557 Oslo
- Telefon
- 22 62 62 20
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 324)
- Aksjekapital
- 67 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- ragde.no
Underenheter
1
- Vestsidevegen 4 AS927 911 442 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, utvikling, salg, drift og forvaltning av eiendom, samt hermed beslektet virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 4 062 301 | 3 960 277 | 3 860 805 | 3 529 140 | - |
| Sum driftsinntekter | 4 062 301 | 3 960 277 | 3 860 805 | 3 529 140 | 3 610 016 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 370 933 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 191 200 | 191 200 | 191 200 | 186 948 | - |
| Annen driftskostnad | 286 340 | 184 565 | 293 854 | 223 833 | 299 603 |
| Sum driftskostnader | 477 540 | 375 765 | 485 054 | 410 781 | 670 536 |
| Driftsresultat | 3 584 761 | 3 584 512 | 3 375 751 | 3 118 360 | 2 939 480 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 5 741 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 493 212 | 679 147 | 354 162 | 118 941 | - |
| Sum finansinntekter | 493 212 | 679 147 | 354 162 | 118 941 | 5 741 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | 454 606 | 320 824 | 279 394 | - |
| Annen rentekostnad | - | 3 309 | 971 | 1 821 | 210 435 |
| Sum finanskostnader | - | 457 915 | 321 795 | 281 215 | 210 435 |
| Netto finans | 493 212 | 221 232 | 32 367 | −162 274 | −204 694 |
| Resultat før skatt | - | - | 3 408 118 | 2 956 086 | 2 734 786 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 510 465 |
| Resultat før skattekostnad | 4 077 974 | 3 805 743 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 897 155 | 837 809 | 750 000 | 553 264 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 658 118 | 2 402 821 | 2 224 321 |
| Årsresultat | 3 180 819 | 2 967 934 | 2 658 118 | 2 402 822 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 180 819 | 2 967 934 | 2 658 118 | 2 402 821 | 2 224 321 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 2 224 321 |
| Totalresultat | 3 180 819 | 2 967 934 | 2 658 118 | 2 402 821 | - |
| Avgitt konsernbidrag | 3 078 144 | 2 850 235 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 102 675 | 117 699 | 2 658 118 | 2 402 822 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 180 819 | 2 967 934 | 2 658 118 | 2 402 822 | 2 224 321 |
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 3 610 016 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 9 188 226 | 9 379 426 | 9 570 626 | 9 789 154 | - |
| Sum varige driftsmidler | 9 188 226 | 9 379 426 | 9 570 626 | 9 789 154 | 9 862 524 |
| Sum anleggsmidler | 9 188 226 | 9 379 426 | 9 582 947 | 9 840 797 | 9 862 524 |
| Kundefordringer | - | - | 12 413 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 105 678 | - | 3 820 042 |
| Konsernfordringer | 4 760 316 | 4 172 486 | 5 992 107 | 2 928 886 | - |
| Sum fordringer | 4 760 316 | 4 172 486 | 6 110 198 | 2 928 886 | 3 820 042 |
| Sum omløpsmidler | 4 760 316 | 4 172 486 | 6 110 198 | 2 928 886 | 3 820 042 |
| Sum eiendeler | 13 948 542 | 13 551 912 | 15 693 145 | 12 769 683 | 13 682 566 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 12 321 | 51 643 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 12 321 | 51 643 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 9 862 524 |
| Aksjekapital | 67 000 | 67 000 | 67 000 | 67 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 937 488 | 937 488 | 937 488 | 937 488 | 937 488 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 004 488 | 1 004 488 | 1 004 488 | 1 004 488 | 1 004 488 |
| Annen egenkapital | 8 778 738 | 8 676 064 | 8 558 365 | 5 900 246 | 3 497 424 |
| Sum opptjent egenkapital | 8 778 738 | 8 676 064 | 8 558 365 | 5 900 246 | 3 497 424 |
| Sum egenkapital | 9 783 226 | 9 680 552 | 9 562 853 | 6 904 734 | 4 501 912 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 5 256 575 | 4 935 751 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 5 256 575 | 4 935 751 | - |
| Utsatt skatt | 50 536 | 21 576 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 50 536 | 21 576 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 50 536 | 21 576 | 5 256 575 | 4 935 751 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | 31 438 | 5 913 | 81 702 | - |
| Betalbar skatt | - | - | 710 678 | 604 907 | 588 942 |
| Skyldig offentlige avgifter | 168 441 | 164 200 | 157 126 | 115 184 | 141 029 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 127 405 | 8 450 682 |
| Kortsiktig konserngjeld | 3 946 339 | 3 654 147 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 114 780 | 3 849 785 | 873 717 | 929 198 | 9 180 654 |
| Sum gjeld | 4 165 316 | 3 871 361 | 6 130 292 | 5 864 949 | 9 180 654 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 948 542 | 13 551 912 | 15 693 145 | 12 769 683 | 13 682 566 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 67 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,16▲ | 1,08 | 6,99 | 3,15 | 0,42 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,43▲ | 0,40 | 0,64 | 0,85 | 2,04 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 29,7 %▲ | 29,2 % | 26,2 % | 24,5 % | 21,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 88,2 %▼ | 90,5 % | 87,4 % | 88,4 % | 81,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 78,3 %▲ | 74,9 % | 68,8 % | 68,1 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 70,1 %▼ | 71,4 % | 60,9 % | 54,1 % | 32,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Vestsidevegen 4 AS88,2 %
4,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Vestsidevegen 4 AS88,2 % 4,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Edgar Haugen | 1965 |
| Styremedlem | Thor Wiig | 1959 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RAGDE EIENDOM AS100,0 %Oslo · 67 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- RAGDE EIENDOM AS
- PE STORD AS100,0 %
- Hotell 33 AS100,0 %
- Drammensveien 85 Kongsberg AS100,0 %
- Brobekkveien 80 AS100,0 %
- Gladengveien 2 AS100,0 %
- Hovedstaden Eiendomsselskab AS100,0 %
- Midt-Norge Byggevare AS100,0 %
- Lahaugmoen Logistikk AS100,0 %
- Slemdalsveien 63 AS100,0 %
- Dikeveien 6 AS100,0 %
- ALF BJERCKES VEI 14 AS100,0 %
- AP BERGENSGATA AS100,0 %
- ASTAR AS100,0 %
- HAVNELAGERET ENSJØ AS100,0 %
- Sandvika Kinematografbygg AS100,0 %
- RAGDE ENTREPRENØR AS100,0 %
- Tronvikveien 1 AS100,0 %
- Trysilfjellet Leilighetshotell AS100,0 %
- Varnaveien Handelspark AS100,0 %
- FRYSJAPARKEN FELT C NÆRING AS100,0 %
- Spydeberg Eiendomsinvest AS100,0 %
- FRYSJAPARKEN FELT D NÆRING AS100,0 %
- Sennerudtoppen Næring 1 AS100,0 %
- Sandakerveien 22 AS100,0 %
- BRYNE INDUSTRIPARK2 AS100,0 %
- OSV 2-8 AS100,0 %
- NG Eiendom AS100,0 %
- Revierstredet 2 AS100,0 %
- Kvantum Kjøpesenter AS100,0 %
- PETER MØLLERSVEI 15 AS100,0 %
- Varnaveien Handelspark II AS100,0 %
- Slemdalsveien 70 AS100,0 %
- Kokstaddalen 41 AS100,0 %
- GAMLE FETVEI 13 AS100,0 %
- Storengveien 8 Forretning AS100,0 %
- Mølleparken 4 AS100,0 %
- Eiendomsselskapet 44 AS100,0 %
- Telemarkporten AS100,0 %
- ALNA EIENDOMSINVEST AS100,0 %
- Ulsmågveien 7 AS100,0 %
- Postal Logistics Denmark AS100,0 %
- Østlandske Byggutvikling AS100,0 %
- NORSK GÅRDSELSKAP A/S100,0 %
- SÆTER TORG INVEST AS100,0 %
- Sannergata 2 AS100,0 %
- BISKOP JENS NILSSØNSGT AS100,0 %
- Galleberg Eiendom AS100,0 %
- Hanstad Næringseiendom AS100,0 %
- SKOFABRIKKEN MOSS AS100,0 %
- TERNINGEN ARENA HELSEBYGG AS100,0 %
- Vestsidevegen 4 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.