- Org.nr.
- 916 472 552
- Adresse
- Silurveien 2, 0380 Oslo
- Hovedeier
- SELVAAG BOLIG ASA, 100 %
Driftsresultat−62 063ikke oppgitt
Årsresultat−47 207ikke oppgitt
Egenkapital6 280 83225,6 % av eiendelene
SELVAAG BOLIG TORVMYRA AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 472 552
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 23.09.2026
- Stiftet
- 30.10.2015
- Registrert
- 21.12.2015
- Adresse
- Silurveien 2, 0380 Oslo
- Postadresse
- Postboks 13 Øvre Ullern
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Oslo (2 440)
- Aksjekapital
- 51 781
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eiendomsutvikling.
Tidligere navn
- TORVMYRA SYD AS21.12.2015 til 20.01.2016
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 62 063 | - | - | 70 236 | 84 649 |
| Sum driftskostnader | 62 063 | 71 625 | 73 000 | 70 236 | 84 649 |
| Driftsresultat | −62 063 | −71 625 | −73 000 | −70 236 | −84 649 |
| Annen renteinntekt | 2 751 | - | - | 1 341 | 37 |
| Sum finansinntekter | 2 751 | 6 713 | 1 239 | 1 341 | 37 |
| Annen finanskostnad | 1 211 | - | - | 12 | 32 |
| Sum finanskostnader | 1 211 | 1 210 | 13 | 12 | 32 |
| Netto finans | 1 539 | 5 503 | 1 226 | 1 329 | 5 |
| Resultat før skatt | - | −66 122 | −71 774 | −68 906 | −84 644 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −18 622 |
| Resultat før skattekostnad | −60 523 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −13 316 | - | - | −15 159 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −53 747 | −66 022 |
| Årsresultat | −47 207 | −51 576 | −55 984 | −53 747 | −66 022 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −47 207 | - | - | −53 747 | −66 022 |
| Totalresultat | −47 207 | - | - | −53 747 | −66 022 |
| Overført fra/til annen egenkapital | −47 207 | - | - | −53 747 | −66 022 |
| Sum overføringer og disponeringer | −47 207 | - | - | −53 747 | −66 022 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Sum varer | 23 344 757 | - | - | 20 179 700 | 19 547 170 |
| Konsernfordringer | 1 124 181 | - | - | 644 224 | 501 524 |
| Sum fordringer | 1 124 181 | - | - | 644 224 | 501 524 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 23 647 | - | - | 79 922 | 256 009 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 23 647 | - | - | 79 922 | 256 009 |
| Sum omløpsmidler | 24 492 585 | 23 528 852 | 22 164 286 | 20 903 845 | 20 304 703 |
| Sum eiendeler | 24 492 585 | 23 528 852 | 22 164 286 | 20 903 845 | 20 304 703 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 51 781 | - | - | 51 781 | 51 781 |
| Annen innskutt egenkapital | 7 558 245 | - | - | 4 979 861 | 4 477 366 |
| Sum innskutt egenkapital | 7 610 026 | 6 733 165 | 5 825 570 | 5 031 642 | 4 529 147 |
| Annen egenkapital | −1 329 194 | - | - | −1 174 428 | −1 120 681 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 329 194 | −1 281 987 | −1 230 412 | −1 174 428 | −1 120 681 |
| Sum egenkapital | 6 280 832 | 5 451 178 | 4 595 159 | 3 857 214 | 3 408 466 |
| Utsatt skatt | 1 756 911 | - | - | 1 073 327 | 946 757 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 756 911 | - | - | 1 073 327 | 946 757 |
| Langsiktig konserngjeld | 16 454 842 | - | - | 15 973 304 | 15 899 511 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 16 454 842 | - | - | 15 973 304 | 15 899 511 |
| Sum langsiktig gjeld | 18 211 753 | 18 077 674 | 17 556 627 | 17 046 631 | 16 846 268 |
| Leverandørgjeld | 5 | - | - | - | 49 969 |
| Sum kortsiktig gjeld | - | - | 12 500 | - | 49 969 |
| Sum gjeld | 18 211 753 | 18 077 674 | 17 569 127 | 17 046 631 | 16 896 237 |
| Sum egenkapital og gjeld | 24 492 585 | - | - | 20 903 845 | 20 304 703 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | - | 1 773,14 | - | 406,35 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,90▼ | 3,32 | 3,82 | 4,42 | 4,96 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,2 % | −0,3 % | −0,3 % | −0,3 % | −0,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 25,6 %▲ | 23,2 % | 20,7 % | 18,5 % | 16,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Christian Flølo Geithus | 1976 |
| Styremedlem | Petter Cedell | 1964 |
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS AS987 009 713 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SELVAAG BOLIG ASA100,0 %Oslo · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Selvaag AS
- SELVAAG BOLIG ASA53,5 %
- SELVAAG BOLIG LØRENPORTEN AS100,0 %
- SELVAAG BOLIG SANDSLIHAUGEN 30 AS100,0 %
- SELVAAG BOLIG TOMT II AS100,0 %
- Vestparken AS100,0 %
- LØRENSKOG SENTRUM VEST AS100,0 %
- SELVAAG BOLIG ROGALAND AS100,0 %
- ØYA LERVIG BRYGGE AS100,0 %
- SELVAAG PLUSS AS100,0 %
- SELVAAG BOLIG TRÆVAREFABRIKKEN AS100,0 %
- SELVAAG LØREN 7 AS100,0 %
- SELVAAG BOLIG LANDÅS AS100,0 %
- SELVAAG BOLIG BALLERUD AS100,0 %
- SKÅRER BOLIG AS100,0 %
- SELVAAG BOLIG GRENSEVEIEN AS100,0 %
- SELVAAG BOLIG BJERKE AS100,0 %
- SELVAAG BOLIG LANGHUS AS100,0 %
- SELVAAG BOLIG AVLØS AS100,0 %
- SELVAAG BOLIG HAMANG AS100,0 %
- SELVAAG BOLIG SOLBERG AS100,0 %
- Sandsliåsen Utbygging AS100,0 %
- Selvaag Eiendomsoppgjør AS100,0 %
- SELVAAG BOLIG MELLOMÅSVEIEN AS100,0 %
- SELVAAG BOLIG BJØRNÅSEN SYD II AS100,0 %
- SELVAAG BOLIG SKALSTADSKOGEN AS100,0 %
- SELVAAG BOLIG RÅDHUSHAGEN AS100,0 %
- SELVAAG BOLIG LØREN 5 AS100,0 %
- SELVAAG BOLIG SANDSLIÅSEN AS100,0 %
- SELVAAG BOLIG LØRENSKOG AS100,0 %
- SELVAAG BOLIG VESTBY AS100,0 %
- Selvaag Boligutvikling i AS100,0 %
- SELVAAG BOLIG LILLEAKER AS100,0 %
- Sandsliåsen 46 Utbygging AS100,0 %
- SELVAAG BOLIG BJERKE NÆRING AS100,0 %
- SELVAAG BOLIG TORVMYRA AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.