- Org.nr.
- 927 547 619
- Adresse
- Professor Brochs gate 14, 7030 Trondheim
- Hovedeier
- SIVA EIENDOM HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat14 258 28533,3 % margin
EBITDA39 243 010før av- og nedskrivninger
Årsresultat−3 146 644−7,3 % margin
Egenkapital233 179 44046,3 % av eiendelene
SIVA EYDE EIENDOM AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 547 619
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.09.2026
- Stiftet
- 08.07.2021
- Registrert
- 18.08.2021
- Adresse
- Professor Brochs gate 14, 7030 Trondheim
- Postadresse
- Professor Brochs gate 12
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Trondheim (544)
- Aksjekapital
- 11 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SIVA EYDE EIENDOM AS927 765 659 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering, herunder erverv, utvikling og forvaltning av fast eiendom. Selskapet kan med aksjeinnskudd eller på annen måte delta i virksomhet med tilsvarende formål.
Tidligere navn
- EYDE ENERGIPARK 1 AS18.08.2021 til 29.09.2022
- SIVA MORROW EYDE ENERGIPARK AS29.09.2022 til 11.11.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekt | 40 621 276 | 15 232 978 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 2 210 782 | 410 115 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 42 832 058 | 15 643 093 | - | - | - |
| Lønnskostnad | - | 114 100 | 114 100 | - | - |
| Nedskrivning av varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 17 736 532 | - | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 24 984 725 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 3 589 048 | 766 186 | 223 016 | 100 704 | 18 935 |
| Sum driftskostnader | 28 573 773 | 18 616 818 | 337 116 | 100 704 | 18 935 |
| Driftsresultat | 14 258 285 | −2 973 725 | −337 116 | −100 704 | −18 935 |
| Annen renteinntekt | 1 130 384 | 22 182 | 302 893 | 608 614 | - |
| Annen finansinntekt | - | 515 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 130 384 | 22 697 | 302 893 | 608 614 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 122 833 | 469 000 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 19 296 996 | 2 793 281 | 14 617 | 364 512 | 1 604 |
| Annen finanskostnad | 3 000 | 288 784 | 55 087 | - | - |
| Sum finanskostnader | 19 422 829 | 3 551 066 | 69 704 | 364 512 | 1 604 |
| Netto finans | −18 292 445 | −3 528 369 | 233 189 | 244 101 | −1 604 |
| Resultat før skatt | - | - | −103 927 | 143 398 | −20 539 |
| Resultat før skattekostnad | −4 034 159 | −6 502 094 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −887 515 | −1 430 588 | −22 793 | 27 029 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −81 134 | 116 369 | −20 539 |
| Årsresultat | −3 146 644 | −5 071 506 | −81 134 | 116 369 | −20 539 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | −81 134 | 116 369 | - |
| Totalresultat | −3 146 644 | −5 071 506 | −81 134 | 116 369 | - |
| Udekket tap | - | - | - | 20 539 | −20 539 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | −81 134 | 95 830 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −3 146 644 | −5 071 506 | −81 134 | 116 369 | −20 539 |
| Utsatt skattefordel | 2 340 896 | 1 453 381 | 22 793 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 2 340 896 | 1 453 381 | 22 793 | - | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 476 660 602 | 501 600 000 | 418 344 505 | 71 880 882 | - |
| Sum varige driftsmidler | 476 660 602 | 501 600 000 | 418 344 505 | 71 880 882 | 19 589 111 |
| Sum anleggsmidler | 479 001 498 | 503 053 381 | 418 367 298 | 71 880 882 | 19 589 111 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 11 769 476 |
| Kundefordringer | 47 553 | 18 269 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 3 377 290 | 6 881 671 | 7 659 849 | - |
| Konsernfordringer | 146 290 | 497 792 | - | - | - |
| Sum fordringer | 193 843 | 3 893 351 | 6 881 671 | 7 659 849 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 24 016 880 | 32 646 457 | 9 199 285 | 97 334 595 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 24 016 880 | 32 646 457 | 9 199 285 | 97 334 595 | 11 769 476 |
| Sum omløpsmidler | 24 210 723 | 36 539 808 | 16 080 956 | 104 994 444 | 11 769 476 |
| Sum eiendeler | 503 212 221 | 539 593 189 | 434 448 255 | 176 875 326 | 31 358 587 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 19 589 111 |
| Aksjekapital | 11 000 000 | 11 000 000 | 10 000 000 | 10 000 000 | - |
| Overkurs | 222 179 440 | 225 326 085 | 166 510 895 | 166 510 895 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 233 179 440 | 236 326 085 | 176 510 895 | 176 510 895 | 250 000 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 20 539 |
| Annen egenkapital | - | - | 14 696 | 95 830 | - |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | 14 696 | 95 830 | −20 539 |
| Sum egenkapital | 233 179 440 | 236 326 085 | 176 525 591 | 176 606 725 | 229 461 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 270 000 000 | 284 400 000 | 257 701 883 | - | 12 000 000 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 16 616 250 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 270 000 000 | 284 400 000 | - | - | 28 616 250 |
| Sum langsiktig gjeld | 270 000 000 | 284 400 000 | 0 | 0 | 28 616 250 |
| Leverandørgjeld | 9 679 | 110 610 | 40 178 | 129 469 | 2 432 576 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 27 029 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | 12 470 273 | 47 400 | 93 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 23 101 | 6 286 221 | 133 203 | 19 103 | 80 300 |
| Sum kortsiktig gjeld | 32 780 | 18 867 104 | 257 922 664 | 268 601 | 2 512 876 |
| Sum gjeld | 270 032 780 | 303 267 104 | 257 922 664 | 268 601 | 31 129 126 |
| Sum egenkapital og gjeld | 503 212 221 | 539 593 189 | 434 448 255 | - | 31 358 587 |
| kr 5 000,00) | - | - | - | - | 250 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 738,58▲ | 1,94 | 0,06 | 390,89 | 4,68 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,16▼ | 1,28 | 1,46 | 0,00 | 135,66 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,0 %▲ | −0,6 % | −0,0 % | 0,5 % | −0,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 33,3 %▲ | −19,0 % | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −7,3 %▲ | −32,4 % | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 46,3 %▲ | 43,8 % | 40,6 % | 99,8 % | 0,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SIVA EYDE EIENDOM AS33,3 %
42,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−2002040
OBOS BBL−38,1 % 2 317,0 mill.417 ansatte 2025
OBOS BLOCK WATNE AS1,3 % 2 037,1 mill.87 ansatte 2025
ØSTER HUS AS20,4 % 1 333,5 mill.6 ansatte 2025
SIVA EYDE EIENDOM AS33,3 % 42,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−40 %−2002040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jonas Sand Hansen | 1988 |
| Styremedlem | Kjersti Veum | 1982 |
| Styremedlem | Margrethe Birkelund Pedersen | 1994 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | VIEW GROUP AS987 260 335 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SIVA EIENDOM HOLDING AS100,0 %Trondheim · 110 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- SIVA - SELSKAPET FOR INDUSTRIVEKST SF
- SIVA EIENDOM HOLDING AS100,0 %
- SIVA KJELLER EIENDOM AS100,0 %
- SIVA TROMSØ EIENDOM AS100,0 %
- SIVA KONGSVINGER EIENDOM AS100,0 %
- SIVA ÅMOT EIENDOM AS100,0 %
- SIVA LISTA EIENDOM AS100,0 %
- Strandgata 106-108 Eiendom AS100,0 %
- Sivafjorden Eiendom AS100,0 %
- SIVA OPPDAL EIENDOM AS100,0 %
- SIVA HØYANGER EIENDOM AS100,0 %
- SIVA UTVIKLING 9 AS100,0 %
- SIVA KALDFJORD EIENDOM AS100,0 %
- SIVA FINNFJORD EIENDOM AS100,0 %
- SIVA HALDEN EIENDOMSTOMT AS100,0 %
- SIVA SKJERVØY EIENDOM AS100,0 %
- SIVA EIENDOMSTOMTER AS100,0 %
- SIVA ANDENES EIENDOM AS100,0 %
- SIVA UTVIKLING 6 AS100,0 %
- SIVA SANDNES EIENDOM AS100,0 %
- SIVA TREKLYNGEN EIENDOM AS100,0 %
- SIVA UTVIKLING 5 AS100,0 %
- SIVA BØMLO EIENDOM AS99,9 %
- SIVA HERØYA AS88,0 %
- SIVA HALDEN EIENDOM AS80,0 %
- SIVA FANNREM EIENDOM AS80,0 %
- EYDE ENERGIPARK 2 AS66,0 %
- SIVA FJELLREGIONEN EIENDOM AS62,3 %
- SIVA VERDAL EIENDOM AS54,0 %
- SIVA EYDE EIENDOM AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.