- Org.nr.
- 823 133 812
- Adresse
- Bygdøy allé 4, 0257 Oslo
- Hovedeier
- MØLLER EIENDOM NORGE AS, 100 %
Driftsresultat−431 899−7,2 % margin
EBITDA−397 415før av- og nedskrivninger
Årsresultat−165 180−2,7 % margin
Egenkapital4 217 16262,7 % av eiendelene
Harbitz Service AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 823 133 812
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 20.06.2019
- Registrert
- 26.07.2019
- Adresse
- Bygdøy allé 4, 0257 Oslo
- Postadresse
- Postboks 6671 Etterstad
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 324)
- Aksjekapital
- 60 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Harbitz Service AS923 581 537 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Erverve næringsvirksomhet gjennom kjøp og salg av aksjer/selskapsandeler og/eller kjøp og salg av eiendeler, rettigheter og forpliktelser, samt alt som hermed er forbundet.
Tidligere navn
- Møller Hylleselskap 4 AS26.07.2019 til 20.08.2019
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekt | 119 572 | 2 084 506 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 5 906 272 | 6 814 005 | - | - | 6 942 039 |
| Sum driftsinntekter | 6 025 844 | 8 898 510 | 8 970 220 | 9 247 088 | 6 942 039 |
| Lønnskostnad | 1 295 003 | 1 305 121 | - | - | 2 736 362 |
| Avskrivning | - | - | 51 898 | 21 334 | 14 592 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 34 484 | 62 320 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 5 128 257 | 8 148 052 | 8 370 370 | 8 700 401 | 6 636 326 |
| Sum driftskostnader | 6 457 744 | 9 515 493 | 9 719 623 | 10 069 480 | 9 387 280 |
| Driftsresultat | −431 899 | −616 982 | −749 403 | −822 392 | −2 445 241 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 220 750 | 166 771 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | - | 78 | - | - | 9 396 |
| Sum finansinntekter | 220 750 | 166 849 | 214 477 | 70 253 | 9 396 |
| Annen finanskostnad | 324 | - | - | - | 25 |
| Sum finanskostnader | 324 | - | 2 691 | 237 | 25 |
| Netto finans | 220 426 | 166 849 | 211 786 | 70 016 | 9 371 |
| Resultat før skatt | - | - | −537 617 | −752 376 | −2 435 870 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | −114 043 | −165 397 | −534 716 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −1 901 154 |
| Resultat før skattekostnad | −211 473 | −450 133 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −46 293 | −94 438 | - | - | - |
| Årsresultat | −165 180 | −355 695 | −423 574 | −586 979 | −1 901 154 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −1 901 154 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −165 180 | −355 695 | - | - | - |
| Totalresultat | −165 180 | −355 695 | - | - | - |
| Konsernbidrag | 619 463 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −784 643 | −355 695 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −165 180 | −355 695 | - | - | −1 901 154 |
| Utsatt skattefordel | 212 940 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 212 940 | - | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 248 031 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 40 432 | 248 031 | - | - | 74 822 |
| Sum anleggsmidler | 253 373 | 248 031 | 364 393 | 53 487 | 74 822 |
| Kundefordringer | 90 164 | 141 642 | - | - | 689 016 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 5 407 287 |
| Andre kortsiktige fordringer | 11 815 | 31 947 | - | - | - |
| Konsernfordringer | 6 368 512 | 5 971 837 | - | - | - |
| Sum fordringer | 6 470 491 | 6 145 426 | - | - | 6 096 303 |
| Sum omløpsmidler | 6 470 491 | 6 145 426 | 5 749 092 | 7 932 329 | 6 096 303 |
| Sum eiendeler | 6 723 864 | 6 393 457 | 6 113 485 | 7 985 816 | 6 171 125 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner ol | - | - | - | - | 74 822 |
| Aksjekapital | 60 000 | 60 000 | - | - | 60 000 |
| Overkurs | 4 970 000 | 4 970 000 | - | - | 4 970 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 3 389 552 | 3 389 552 | - | - | 2 711 906 |
| Sum innskutt egenkapital | 8 419 552 | 8 419 552 | 7 741 906 | 7 741 906 | 7 741 906 |
| Annen egenkapital | −4 202 390 | −3 417 746 | - | - | −2 715 172 |
| Sum opptjent egenkapital | −4 202 390 | −3 417 746 | −3 062 051 | −2 719 986 | −2 715 172 |
| Sum egenkapital | 4 217 162 | 5 001 805 | 4 679 855 | 5 021 920 | 5 026 734 |
| Utsatt skatt | - | 8 074 | - | - | 3 630 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | 8 074 | - | - | 3 630 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 8 074 | 0 | - | 3 630 |
| Leverandørgjeld | 359 870 | 726 416 | - | - | 463 637 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 148 791 |
| Skyldig offentlige avgifter | 243 812 | 260 806 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 794 184 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 108 836 | 396 356 | - | - | 528 334 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 506 702 | 1 383 578 | 1 433 630 | - | 1 140 762 |
| Sum gjeld | 2 506 702 | 1 391 652 | 1 433 630 | 2 963 896 | 1 144 392 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 723 864 | 6 393 457 | - | - | 6 171 126 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,58▼ | 4,44 | 4,01 | - | 5,34 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,59▲ | 0,28 | 0,31 | 0,59 | 0,23 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −3,2 %▲ | −7,2 % | −7,6 % | −10,6 % | −39,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −7,2 %▼ | −6,9 % | −8,4 % | −8,9 % | −35,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −2,7 %▲ | −4,0 % | −4,7 % | −6,3 % | −27,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 62,7 %▼ | 78,2 % | 76,5 % | 62,9 % | 81,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Harbitz Service AS−7,2 %
6,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
Harbitz Service AS−7,2 % 6,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Andreas Jul Røsjø | 1980 |
| Styremedlem | Øyvind Hartveit | 1965 |
| Styremedlem | Dagny Stensgård Wik | 1981 |
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS AS987 009 713 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MØLLER EIENDOM NORGE AS100,0 %Oslo · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Møller Eiendom Holding AS
- MØLLER EIENDOM NORGE AS100,0 %
- Leiraveien Logistikkpark AS100,0 %
- Kokstadveien 31 A AS100,0 %
- Leiraveien Forretningsbygg AS100,0 %
- Grenseveien Næringsbygg AS100,0 %
- Litleåsveien Næringsbygg AS100,0 %
- GRAN BOLIGBYGG AS100,0 %
- Drammensveien 35 AS100,0 %
- FORUS FORRETNINGSBYGG AS100,0 %
- Møllergata 6-8 AS100,0 %
- Haslevangen 15 AS100,0 %
- Harbitz Utleiebolig AS100,0 %
- Møllergata 4 AS100,0 %
- SOLBERGKRYSSET ÅS AS100,0 %
- BALDERS GATE 28 AS100,0 %
- Drammen Kabelinvest AS100,0 %
- Møllergata 12 AS100,0 %
- Økernveien 94 AS100,0 %
- SVEND HAUGS GATE 9-15 AS100,0 %
- Leiraveien Logistikkbygg AS100,0 %
- Vassbotnen 6 AS100,0 %
- Vassbotnen 17 AS100,0 %
- Harbitz Cowork AS100,0 %
- LILLE FROGNER ALLÉ 8A AS100,0 %
- ARNE GARBORGS PLASS 4 AS100,0 %
- Fossveien 4 AS100,0 %
- Kvålveien 1 AS100,0 %
- Medvind Eiendomsservice AS100,0 %
- Alfasetveien Næringsbygg AS100,0 %
- Møller Hylleselskap 9 AS100,0 %
- Møller Hylleselskap 12 AS100,0 %
- HARBITZ TORG HANDEL AS100,0 %
- HARBITZ TORG BARNEHAGE AS100,0 %
- Billingstadsletta Næringsbygg AS100,0 %
- Åsveien Næringsbygg AS100,0 %
- Tungasletta Næringsbygg AS100,0 %
- Frysjaveien 31 Tomteselskap AS100,0 %
- BYGDØY ALLE 4 AS100,0 %
- Janaflaten Næringsbygg AS100,0 %
- Haslevollen Utvikling AS100,0 %
- Ingvald Ystgaardsvei Næringsbygg AS100,0 %
- Baldermoen AS100,0 %
- Smestadmoen Handelshus AS100,0 %
- Kokstadveien Næringsbygg AS100,0 %
- Haslevangen 13 AS100,0 %
- Enebakkveien Næringsbygg AS100,0 %
- HARBITZ TORG PARKERING AS100,0 %
- GRAN EIENDOMSUTVIKLING AS100,0 %
- Kanalveien 3 Næringsbygg AS100,0 %
- Hvamstubben Næringsbygg AS100,0 %
- Harbitz Service AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.