- Org.nr.
- 919 047 550
- Adresse
- Bygdøy allé 4, 0257 Oslo
- Hovedeier
- MØLLER EIENDOM NORGE AS, 100 %
Driftsresultat13 199 68066,1 % margin
EBITDA18 515 331før av- og nedskrivninger
Årsresultat7 300 21236,6 % margin
Egenkapital5 247 9486,5 % av eiendelene
Leiraveien Logistikkbygg AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 047 550
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 28.08.2026
- Stiftet
- 27.04.2017
- Registrert
- 24.05.2017
- Adresse
- Bygdøy allé 4, 0257 Oslo
- Postadresse
- Postboks 6671 Etterstad
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 326)
- Aksjekapital
- 75 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.mollereiendom.no
Underenheter
1
- Leiraveien Logistikkbygg AS919 130 970 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Erverve næringsvirksomhet gjennom kjøp og salg av aksjer/selskapsandeler og/eller kjøp og salg av eiendeler, rettigheter og forpliktelser, samt alt som hermed er forbundet.
Tidligere navn
- NYE LEIRAVEIEN AS24.05.2017 til 19.12.2017
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekt | 19 961 738 | 19 499 298 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 19 961 738 | 19 499 298 | 18 607 834 | 17 478 385 | 16 304 067 |
| Avskrivning | - | - | 5 114 920 | 5 113 066 | 5 113 065 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 5 315 651 | 5 124 399 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 446 407 | 1 207 966 | 1 246 032 | 1 066 782 | 1 273 439 |
| Sum driftskostnader | 6 762 058 | 6 332 365 | 6 360 952 | 6 179 848 | 6 386 504 |
| Driftsresultat | 13 199 680 | 13 166 933 | 12 246 882 | 11 298 537 | 9 917 563 |
| Annen renteinntekt | - | 2 774 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | - | 2 774 | - | - | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 3 840 433 | 3 988 972 | 3 637 853 | 2 298 881 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 4 702 | - |
| Sum finanskostnader | 3 840 433 | 3 988 972 | 3 637 853 | 2 303 583 | 1 491 089 |
| Netto finans | −3 840 433 | −3 986 198 | −3 637 853 | −2 303 583 | −1 491 089 |
| Resultat før skatt | 9 359 247 | 9 180 735 | 8 609 029 | 8 994 954 | 8 426 474 |
| Skattekostnad på resultat | 2 059 035 | 2 019 151 | 1 893 987 | 1 979 786 | 1 853 824 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 6 715 042 | 7 015 168 | - |
| Årsresultat | 7 300 212 | 7 161 584 | 6 715 042 | 7 015 168 | 6 572 650 |
| Konsernbidrag | - | - | 7 531 853 | 7 619 388 | - |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | −816 811 | −604 220 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 7 300 212 | 7 161 584 | - | - | - |
| Totalresultat | 7 300 212 | 7 161 584 | - | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | 8 261 638 | 6 660 018 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −961 426 | 501 566 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 7 300 212 | 7 161 584 | 6 715 042 | 7 015 168 | - |
| Leieinntekter | - | - | 18 607 834 | 17 478 385 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 80 319 476 | 84 366 757 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 80 319 476 | 84 366 757 | 83 636 314 | 88 687 635 | - |
| Sum anleggsmidler | 80 319 476 | 84 366 757 | 83 636 314 | 88 687 635 | 94 036 506 |
| Andre fordringer | - | - | 87 875 | 71 897 | - |
| Kundefordringer | 10 339 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 92 605 | 89 579 | - | - | - |
| Konsernfordringer | - | 1 064 196 | - | - | - |
| Sum fordringer | 102 943 | 1 153 774 | 87 875 | 71 897 | - |
| Sum omløpsmidler | 102 943 | 1 153 774 | 87 875 | 71 897 | 76 641 |
| Sum eiendeler | 80 422 419 | 85 520 532 | 83 724 189 | 88 759 532 | 94 113 147 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | 83 636 314 | 88 687 635 | - |
| Aksjekapital | 75 000 | 75 000 | 75 000 | 75 000 | - |
| Overkurs | 320 302 | 320 302 | 320 302 | 320 302 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 4 852 646 | 5 276 124 | 5 276 124 | 5 276 124 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 5 247 948 | 5 671 426 | 5 671 426 | 5 671 426 | 5 671 426 |
| Annen egenkapital | - | 537 948 | 36 382 | 853 193 | - |
| Sum opptjent egenkapital | - | 537 948 | 36 382 | 853 193 | 1 457 413 |
| Sum egenkapital | 5 247 948 | 6 209 374 | 5 707 808 | 6 524 619 | 7 128 839 |
| Utsatt skatt | 143 079 | 414 250 | 273 565 | 503 947 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 143 079 | 414 250 | 273 565 | 503 947 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 67 892 277 | 71 735 493 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 63 781 927 | 69 311 135 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 63 781 927 | 69 311 135 | 67 892 277 | 71 735 493 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 63 925 006 | 69 725 384 | 68 165 842 | 72 239 440 | 84 108 704 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | 18 894 | - |
| Leverandørgjeld | 121 028 | 1 047 289 | 169 818 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 9 680 721 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 536 594 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 10 591 844 | 8 538 484 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 11 249 466 | 9 585 773 | 9 850 539 | - | 2 875 604 |
| Sum gjeld | 75 174 472 | 79 311 158 | 78 016 381 | 82 234 913 | 86 984 308 |
| Sum egenkapital og gjeld | 80 422 419 | 85 520 532 | 83 724 189 | 88 759 532 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,01▼ | 0,12 | 0,01 | - | 0,03 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 14,32▲ | 12,77 | 13,67 | 12,60 | 12,20 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 15,9 %▲ | 15,6 % | 14,2 % | 12,4 % | 10,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 66,1 %▼ | 67,5 % | 65,8 % | 64,6 % | 60,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 36,6 %▼ | 36,7 % | 36,1 % | 40,1 % | 40,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 6,5 %▼ | 7,3 % | 6,8 % | 7,4 % | 7,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Leiraveien Logistikkbygg AS66,1 %
20,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Leiraveien Logistikkbygg AS66,1 % 20,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Øyvind Hartveit | 1965 |
| Styrets leder | Andreas Jul Røsjø | 1980 |
| Styremedlem | Dagny Stensgård Wik | 1981 |
| Styremedlem | Øyvind Hartveit | 1965 |
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS AS987 009 713 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MØLLER EIENDOM NORGE AS100,0 %Oslo · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Møller Eiendom Holding AS
- MØLLER EIENDOM NORGE AS100,0 %
- Leiraveien Logistikkpark AS100,0 %
- Kokstadveien 31 A AS100,0 %
- Leiraveien Forretningsbygg AS100,0 %
- Grenseveien Næringsbygg AS100,0 %
- Litleåsveien Næringsbygg AS100,0 %
- GRAN BOLIGBYGG AS100,0 %
- Drammensveien 35 AS100,0 %
- FORUS FORRETNINGSBYGG AS100,0 %
- Møllergata 6-8 AS100,0 %
- Haslevangen 15 AS100,0 %
- Harbitz Utleiebolig AS100,0 %
- Møllergata 4 AS100,0 %
- SOLBERGKRYSSET ÅS AS100,0 %
- BALDERS GATE 28 AS100,0 %
- Drammen Kabelinvest AS100,0 %
- Møllergata 12 AS100,0 %
- Økernveien 94 AS100,0 %
- SVEND HAUGS GATE 9-15 AS100,0 %
- Vassbotnen 6 AS100,0 %
- Vassbotnen 17 AS100,0 %
- Harbitz Cowork AS100,0 %
- LILLE FROGNER ALLÉ 8A AS100,0 %
- ARNE GARBORGS PLASS 4 AS100,0 %
- Fossveien 4 AS100,0 %
- Kvålveien 1 AS100,0 %
- Harbitz Service AS100,0 %
- Medvind Eiendomsservice AS100,0 %
- Alfasetveien Næringsbygg AS100,0 %
- Møller Hylleselskap 9 AS100,0 %
- Møller Hylleselskap 12 AS100,0 %
- HARBITZ TORG HANDEL AS100,0 %
- HARBITZ TORG BARNEHAGE AS100,0 %
- Billingstadsletta Næringsbygg AS100,0 %
- Åsveien Næringsbygg AS100,0 %
- Tungasletta Næringsbygg AS100,0 %
- Frysjaveien 31 Tomteselskap AS100,0 %
- BYGDØY ALLE 4 AS100,0 %
- Janaflaten Næringsbygg AS100,0 %
- Haslevollen Utvikling AS100,0 %
- Ingvald Ystgaardsvei Næringsbygg AS100,0 %
- Baldermoen AS100,0 %
- Smestadmoen Handelshus AS100,0 %
- Kokstadveien Næringsbygg AS100,0 %
- Haslevangen 13 AS100,0 %
- Enebakkveien Næringsbygg AS100,0 %
- HARBITZ TORG PARKERING AS100,0 %
- GRAN EIENDOMSUTVIKLING AS100,0 %
- Kanalveien 3 Næringsbygg AS100,0 %
- Hvamstubben Næringsbygg AS100,0 %
- Leiraveien Logistikkbygg AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.