- Org.nr.
- 927 300 346
- Adresse
- Bygdøy allé 4, 0257 Oslo
- Hovedeier
- MØLLER EIENDOM NORGE AS, 100 %
Driftsresultat8 162 41939,3 % margin
EBITDA18 273 691før av- og nedskrivninger
Årsresultat7 881 00138,0 % margin
Egenkapital270 820 72394,3 % av eiendelene
NYE MØLLERGATA 24 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 300 346
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 27.05.2021
- Registrert
- 19.06.2021
- Adresse
- Bygdøy allé 4, 0257 Oslo
- Postadresse
- Postboks 6671 Etterstad
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 326)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Kjøp, ledelse, forvaltning og utvikling av fast eiendom, herunder deltagelse i andre selskaper og alt som står i forbindelse med dette.
Tidligere navn
- NYE MØLLERGATA 1 AS19.06.2021 til 20.06.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 187 152 | 202 394 | - | - | - |
| Leieinntekt | 20 559 255 | 20 485 730 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 20 746 407 | 20 688 124 | 0 | - | 0 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 10 111 272 | 10 107 679 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 2 472 716 | 7 835 256 | - | - | 5 570 |
| Sum driftskostnader | 12 583 988 | 17 942 934 | 0 | 100 | 5 570 |
| Driftsresultat | 8 162 419 | 2 745 190 | 0 | −100 | −5 570 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 560 178 | 195 592 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | - | 163 466 | 3 929 | 1 782 | 331 |
| Annen finansinntekt | 1 381 250 | 743 750 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 941 428 | 1 102 809 | 3 929 | 1 782 | 331 |
| Annen finanskostnad ( | - | - | 0 | - | - |
| Annen rentekostnad | - | 1 922 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | - | 1 922 | 0 | 0 | - |
| Netto finans | 1 941 428 | 1 100 887 | 3 929 | - | 331 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −5 239 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −5 239 |
| Resultat før skattekostnad | 10 103 847 | 3 846 076 | 3 929 | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 2 222 846 | −5 480 028 | - | - | - |
| Årsresultat | 7 881 001 | 9 326 104 | 3 929 | 1 682 | −5 239 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 7 881 001 | 9 326 104 | - | - | - |
| Totalresultat | 7 881 001 | 9 326 104 | - | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | 10 903 313 | 5 627 776 | 372 | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | 3 557 | 1 682 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −3 022 312 | 3 698 329 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 7 881 001 | 9 326 105 | 3 929 | 1 682 | - |
| Annen driftskostnad (0) | - | - | - | 100 | - |
| Utsatt skattefordel | 7 919 796 | 7 067 349 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 7 919 796 | 7 067 349 | 0 | 0 | 0 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 266 162 696 | 267 413 743 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 266 162 696 | 267 413 743 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 274 082 492 | 274 481 092 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Andre kortsiktige fordringer | 13 224 727 | 11 162 746 | - | - | - |
| Sum fordringer | 13 224 727 | 11 162 746 | 0 | 0 | 0 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 100 372 | 96 443 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 100 372 | 96 443 | 100 331 |
| Sum omløpsmidler | 13 224 727 | 11 162 746 | 100 372 | 96 443 | 100 331 |
| Sum eiendeler | 287 307 218 | 285 643 838 | 100 372 | 96 443 | 100 331 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Overkurs | 270 114 706 | 270 114 706 | 70 000 | 70 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 270 144 706 | 270 144 706 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | - | 3 698 329 | 0 | −3 557 | −5 239 |
| Sum opptjent egenkapital | - | - | 0 | −3 557 | −5 239 |
| Sum opptjent egenkapital 676 O17 | - | 3 698 328 | - | - | - |
| Sum egenkapital | 270 820 723 | 273 843 034 | 100 000 | 96 443 | 94 761 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 070 826 | 1 463 526 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 13 978 606 | 7 215 097 | 372 | - | 5 570 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 437 064 | 3 122 181 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 16 486 496 | 11 800 804 | 372 | 0 | 5 570 |
| Sum gjeld | 16 486 496 | 11 800 804 | 372 | 0 | 5 570 |
| Sum egenkapital og gjeld | 287 307 218 | 285 643 838 | 100 372 | - | 100 331 |
| Selskapskapital | - | - | 30 000 | 30 000 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,80▼ | 0,95 | 269,82 | - | 18,01 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,06▲ | 0,04 | 0,00 | 0,00 | 0,06 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,5 %▲ | 2,7 % | 4,0 % | 1,7 % | −5,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 39,3 %▲ | 13,3 % | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 38,0 %▼ | 45,1 % | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 94,3 %▼ | 95,9 % | 99,6 % | 100,0 % | 94,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
NYE MØLLERGATA 24 AS39,3 %
20,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
NYE MØLLERGATA 24 AS39,3 % 20,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Øyvind Hartveit | 1965 |
| Styrets leder | Andreas Jul Røsjø | 1980 |
| Styremedlem | Dagny Stensgård Wik | 1981 |
| Styremedlem | Øyvind Hartveit | 1965 |
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS AS987 009 713 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MØLLER EIENDOM NORGE AS100,0 %Oslo · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Møller Eiendom Holding AS
- MØLLER EIENDOM NORGE AS100,0 %
- Leiraveien Logistikkpark AS100,0 %
- Kokstadveien 31 A AS100,0 %
- Leiraveien Forretningsbygg AS100,0 %
- Grenseveien Næringsbygg AS100,0 %
- Litleåsveien Næringsbygg AS100,0 %
- GRAN BOLIGBYGG AS100,0 %
- Drammensveien 35 AS100,0 %
- FORUS FORRETNINGSBYGG AS100,0 %
- Møllergata 6-8 AS100,0 %
- Haslevangen 15 AS100,0 %
- Harbitz Utleiebolig AS100,0 %
- Møllergata 4 AS100,0 %
- SOLBERGKRYSSET ÅS AS100,0 %
- BALDERS GATE 28 AS100,0 %
- Drammen Kabelinvest AS100,0 %
- Møllergata 12 AS100,0 %
- Økernveien 94 AS100,0 %
- SVEND HAUGS GATE 9-15 AS100,0 %
- Leiraveien Logistikkbygg AS100,0 %
- Vassbotnen 6 AS100,0 %
- Vassbotnen 17 AS100,0 %
- Harbitz Cowork AS100,0 %
- LILLE FROGNER ALLÉ 8A AS100,0 %
- ARNE GARBORGS PLASS 4 AS100,0 %
- Fossveien 4 AS100,0 %
- Kvålveien 1 AS100,0 %
- Harbitz Service AS100,0 %
- Medvind Eiendomsservice AS100,0 %
- Alfasetveien Næringsbygg AS100,0 %
- Møller Hylleselskap 9 AS100,0 %
- Møller Hylleselskap 12 AS100,0 %
- HARBITZ TORG HANDEL AS100,0 %
- HARBITZ TORG BARNEHAGE AS100,0 %
- Billingstadsletta Næringsbygg AS100,0 %
- Åsveien Næringsbygg AS100,0 %
- Tungasletta Næringsbygg AS100,0 %
- Frysjaveien 31 Tomteselskap AS100,0 %
- BYGDØY ALLE 4 AS100,0 %
- Janaflaten Næringsbygg AS100,0 %
- Haslevollen Utvikling AS100,0 %
- Ingvald Ystgaardsvei Næringsbygg AS100,0 %
- Baldermoen AS100,0 %
- Smestadmoen Handelshus AS100,0 %
- Kokstadveien Næringsbygg AS100,0 %
- Haslevangen 13 AS100,0 %
- Enebakkveien Næringsbygg AS100,0 %
- HARBITZ TORG PARKERING AS100,0 %
- GRAN EIENDOMSUTVIKLING AS100,0 %
- Kanalveien 3 Næringsbygg AS100,0 %
- Hvamstubben Næringsbygg AS100,0 %
- NYE MØLLERGATA 24 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.